Microsoft potwierdza - jest duży problem z konsolami

bartekZ

Microsoft potwierdza! Jest duży problem z konsolami, a konkretniej mówiąc - z ich dostępnością. Mało tego, wiadomo do kiedy wszystko może potrwać. Nie są to dobre wieści dla osób, które czają się na ich zakup. I choć informacje wypłynęły od szefa Microsoftu, to można się domyślać, że to samo tyczy się Sony i PlayStation 5. Wszystko ma związek z niedawnymi zapowiedziami AMD - firma także donosiła, iż będzie wolniej dostarczać podzespoły niezbędne do produkcji konsol.

Microsoft potwierdza - jest duży problem z konsolami, chodzi o dostępność sprzętu

Niedawne zapowiedzi firmy AMD się potwierdzają - i zdecydowanie nie jest to dobra wiadomość dla osób polujących na konsole nowej generacji. Co prawda w teorii pod wiadomości AMD podpiął się jedynie Microsoft, ale wiele wskazuje na to, że to samo tyczy się Sony i Playstation 5.

Początkowo włodarze Microsoftu oznajmili, że nowe spodziewane dostawy konsol spodziewane są w okolicach kwietnia. Wydaje się jednak, że nie jest to już aktualny termin. Potwierdził to szef działu relacji inwestorskich Microsoftu, Mike Spencer - wszystko w rozmowie New York Times. Mówił tam on, że na kolejne dostawy można liczyć dopiero... w okolicach czerwca. To dwa miesiące później, niż zakładano na początku.

Dlaczego zatem można przypuszczać, że problem może dotyczyć też PlayStation 5? A no dlatego, że ta konsola, podobnie jak Xbox, też wykorzystuje podzespoły AMD.

Aktualności

Zobacz wszystkie