Pad do Xboxa z prawdziwego złota! Jego cena zwala z nóg

bartekZ

Pad do Xboxa z prawdziwego złota! Ile kosztuje takie cacko? Jak się okazuje - cena zwala z nóg. Wszystko zrobiono rzecz jasna pod specjalne zamówienie i nie można liczyć na sprzedaż masową. Choć wydaje się, że niewiele osób mogłoby sobie pozwolić na coś tak kosztownego. Tym razem na stworzenie złotego kontrolera porwała się ekipa twórców z Linus Tech Tips. W sieci udostępniono natomiast materiały prezentujące proces tworzenia urządzenia.

Pad od Xboxa z prawdziwego złota. Jego cena zwala z nóg!

W ostatnim czasie w modzie są nietuzinkowe i przeważnie imponujące modyfikacje konsol nowej generacji. Mowa o PlayStation 5 oraz Xbox Series X|S. Tym razem pod lupę bierzemy jednak ten drugi sprzęt, a konkretniej jego kontroler. Kontroler niezwykły, bo wykonany ze złota. Na pomysł takiej kombinacji wpadli twórcy z Linus Tech Tips. Co więcej, w sieci postanowili zaprezentować proces powstawania wyjątkowego urządzenia.

Z nóg zwala jednak przede wszystkim koszt całego przedsięwzięcia. Całość wykonano z 1,5 kilograma 18-karatowego złota. Stworzenie bryły na zamówienie równało się z kosztem rzędu 87 500 dolarów, co w przeliczeniu na naszą rodzimą walutę daje około 338 tysięcy złotych.

Uwagę należy zwrócić na jeszcze jeden istotny fakt. Mimo, iż kontroler prezentuje się imponująco - musi dość sporo ważyć. Jak wpływa to na wrażenia z rozgrywki? O tym przekonać mogą się członkowie Linus Tech Tips.

Aktualności

Zobacz wszystkie