Assassins Creed: Valhalla. Co wiemy o nadchodzącym Asasynie?

writersnotdead

Assassins Creed: Valhalla to 12 część z serii gier studia Ubisoft, w której po raz kolejny wcielimy się w przedstawiciela zakonu Asasynów, toczących odwieczną walkę z ich największym wrogiem - Templariuszami. Zgodnie z sugestią zawartą w tytule, tym razem gra przeniesie nas do świata Wikingów. Podobnie jak w przypadku poprzednich odsłon serii, Assassins Creed: Valhalla będzie sandboksem z wielkim, otwartym światem i elementami RPG.

Data premiery i cena

Według zapowiedzi twórców, Assassins Creed: Valhalla trafi do rąk graczy w czwartym kwartale 2020 roku. Z uwagi na taką datę premiery, w sieci nie brakuje spekulacji, jakoby tytuł miał trafić do sklepów wraz z konsolami nowej generacji, które także mają zadebiutować pod koniec obecnego roku. Nie powinno więc nikogo dziwić, jeśli gra będzie dodawana do PS5 i Xbox Series X.

Assassins Creed: Valhalla będzie dostępna w czterech różnych wersjach. Podstawowej, której cena, w zależności od platformy ma wahać się pomiędzy 190 zł a 220 zł. Wersja Gold i Edycja Ultimate, kosztują kolejno 329 zł i 389 zł, co ciekawe, obydwie wersje gry są od jakiegoś czasu dostępne w sklepach na zamówienie. 

Edycja kolekcjonerska, którą nabyć można tylko i wyłącznie w sklepie Ubisoftu, to koszt 825 zł, jej nabywcy otrzymają jednak unikatową figurkę, niedostępny dla innych graczy soundtrack, steelbook czy wreszcie album z grafikami.

Mechanika

Przedstawiciele studia Ubisoft zapowiedzieli, że wyciągnęli wnioski z poprzedniej odsłony i tym razem zamierzają posłuchać fanów. Świat w Assassins Creed: Valhalla ma więc być nieco mniejszy niż w poprzedniej odsłonie serii. Zyska na tym ogólna dynamika rozgrywki i immersja, która w przypadku Assassins Creed: Odyssey mogła nieco kuleć. To, co nie ulegnie zmianie, to mechanika walki. Valhalli wcielamy się w okrutnego, bezpardonowego Wikinga i podobnie jak poprzedniej odsłonie serii, odchodzimy od standardów typowego Asasyna, który przemierza dachy pod osłoną nocy i pozostaje dla wrogów niewidoczny.

Aspekty techniczne

Mamy dobre wieści dla tych, którzy planują zakup konsoli nowej generacji i dla tych, którzy takiego zakupu nie planują. W Assassins Creed: Valhalla zagramy bowiem zarówno na PS4 i Xbox One, jak i PS5 i Xbox Series X. Oczywiście posiadacze PC-tów także mogą spać spokojnie. Poniżej przedstawiamy minimalne wymagania sprzętowe dla gry.

Procesor: Intel Core i5-2500K 3.3GHz / AMD FX-8320.

Karta graficzna: AMD Radeon R9 380 lub NVIDIA GeForce GTX 960 2GB.

Pamięć: 8 GB RAM.

Dysk: 50 GB HDD

 

Aktualności

Zobacz wszystkie