Problemy Sony! Zbiorowy pozew przez wadliwy DualSense

bartekZ

Problemy Sony! Firmę czeka potyczka ze zbiorowym pozwem, który przygotowała kancelaria Chimicles Schwartz Kriner & Donaldson-Smith. Chodzi o wadliwy kontroler DualSense do konsoli PlayStation 5. Mówiąc jeszcze bardziej szczegółowo - to kontynuacja ostatnich doniesień o tak zwanych "dryfujących analogach". Gracze powiedzieli dość, a rękę wyciągnęła do nich wspomniana wyżej kancelaria. Co teraz?

Problemy Sony! Zbiorowy pozew przez wadliwy kontroler DualSense do PS5

Historii z tak zwanymi "dryfującymi analogami" do PS5 ciąg dalszy. Niedawno donosiliśmy o wielkich problemach z doskonałym wydawałoby się kontrolerem DualSense. Jak się jednak okazało, ma on swoje wady - i to nie pierwsze takie informacje. Początkowo mówiono o wadliwie działających spustach, a teraz doszedł problem, który momentami skutecznie uniemożliwia grę lub znacząco wpływa na brak komfortu podczas rozgrywki.

Analogi - mówiąc kolokwialnie - momentami żyją "własnym życiem". Dokładniej rzecz ujmując, nie słuchają gracza i wykonują niepożądane ruchy. Więcej można zobaczyć na poniższym nagraniu:

Kancelaria Chimicles Schwartz Kriner & Donaldson-Smith wkracza do akcji

Jak wcześniej wspomniano, głosami zdenerwowanych graczy zainteresowała się kancelaria Chimicles Schwartz Kriner & Donaldson-Smith, która przygotowała zbiorowy pozew przeciwko Sony. Wychodzi więc na to, że Japończycy zobowiązani będą do udowodnienia, że sprzęt nie trafił na rynek z wadą fabryczną - a wszystko jednak na to wskazuje.

Pozew opiera się na licznych doniesieniach o kłopotach z kontrolerem, które pochodzą od użytkowników sprzętu z mediów społecznościowych i z portalu Reddit.com. Wątpliwości pojawiają się także w kontekście obsługi klienta. Sony co prawda naprawia wadliwe DualSense, jednak to gracze muszą zapłacić za wysyłkę sprzętu do serwisu. To także nie wszystkim się podoba. Trudne jest również skontaktowanie się z infolinią Sony w celu zaczerpnięcia wiedzy o postępowaniu w przypadku problemów z kontrolerem.

Czy Sony w najbliższych miesiącach upora się z problemem i sprzęt nie będzie już sprawiał takich problemów?

Aktualności

Zobacz wszystkie