PS5 deklasuje konkurencję pod względem sprzedaży w Wielkiej Brytanii

bartekZ

PS5 deklasuje konkurencję pod względem sprzedaży w Wielkie Brytanii. To jak dotąd najchętniej kupowany next-gen w tymże regionie, który inne konsole zostawia daleko w tyle. Podsumowanie obejmuje rok 2020, jednak można przypuszczać, że wszystko będzie mieć podobne kształty w trwającym, 2021 roku. Przy sprzęcie od Sony i od Microsoftu, bardzo interesujące liczby wykręca inna konsola - mianowicie Nintendo Switch.

PS5 deklasuje konkurencję pod względem sprzedaży w Wielkiej Bytanii

Rywalizacja na linii Sony - Microsoft trwa w najlepsze. Mowa rzecz jasna o next-genowych konsolach, które z oczywistych względów są wysoce konkurencyjne. Jak się jednak okazuje, PlayStation 5 konkurencję pozostawia daleko w tyle. Brytyjczycy w 2020 roku o wiele chętniej sięgali po sprzęt firmy Sony.

Jak dobrze wiadomo, na wyniki sprzedażowe z pewnością wpływa fakt, że trudno dostępne są podzespoły do tworzenia sprzętu, a co za tym idzie - niełatwo kupić samą konsolę. Mimo to są one imponujące, a twórcy zapewniają, że dostępność produktów ma polepszyć się w drugiej połowie roku.

Jak podaje portal GamesIndustry - w Wielkiej Brytanii do grudnia 2020 roku sprzedało się nieco ponad 450 tysięcy egzemplarzy PlayStation 5. Dla porównania, Xbox Series X|S sprzedał się 310 tysięcy razy. Portal PPE.pl zwraca jednak uwagę na fakt, że amerykański sprzęt na rynku pojawił się wcześniej.

Ciekawe wygląda też zestawienie przychodów - dla Sony wyniosło ono 191 milionów funtów, natomiast dla Microsoftu - 118 milionów funtów. Jako ciekawostkę należy też przytoczyć przychody wygenerowane przez Nintendo Switch - to aż ponad 367 milionów funtów. Warto jednak zaznaczyć, że tutaj konsolę można było nabywać niemal cały rok i nie występowały problemy z dostępnością.

Aktualności

Zobacz wszystkie