Skandal w EA Sports. Pracownik zamieszany w nielegalną sprzedaż kart FUT

bartekZ

Skandal w EA Sports! Według doniesień medialnych, jeden z pracowników miał nielegalnie sprzedawać cenne karty FUT za realne pieniądze. Ceny osiągały zawrotne kwoty. Mowa między innymi o karcie ICON Moments Ronaldo. EA od jakiegoś czasu walczyło z tak zwanym "czarnym rynkiem" sprzedaży kart FUT, tymczasem okazuje się, że w proceder zamieszana była przynajmniej jedna osoba z wewnętrznych struktur korporacji. Co teraz zamierza zrobić EA?

Skandal w EA Sports. Pracownik zamieszany w nielegalną sprzedać kart FUT

Ciemne chmury zbierają się na EA Sports! Wszystko przez aferę, o jakiej w mediach robi się coraz głośniej. Chodzi o pracownika struktur wewnętrznych firmy, który miał prowadzić nielegalną sprzedać niebywale wartościowych kart FUT. Jak dobrze wiadomo, EA od pewnego czasu prowadzi wojnę z tego typu procederem. Tymczasem okazuje się, że wszystko działo się dosłownie "pod nosem" elektroników.

W sieci pojawiają się konkretne kwoty, jakich za dane kwoty oczekiwał pracownik. Przykładowo, karta Ronaldo ICON Moments wyceniona przez niego została na - bagatela - 2500 dolarów. Inne źródła podają, że za dobry pakiet kilku innych kart, żądano opłaty wysokości pomiędzy 800 i 1700 dolarów.

Teraz trwa oczekiwanie na oficjalny komentarz ze strony EA Sports. Warto dodać, że w sprawę zaangażowali się znani streamerzy grający w Fifę. To osoby współpracujące z EA. Wygląda więc na to, że afera jest naprawdę poważna. O wszystkim głośno jest też na Twitterze, gdzie coraz większą popularnością cieszy się hasztag #EAGate.

Aktualności

Zobacz wszystkie