Nowe kontrolery do PS VR dla PlayStation 5! Zaprezentowano wygląd oraz funkcje!

adrianG

Nowe kontrolery do PS VR dla PlayStation 5! Poznaliśmy wygląd nowych urządzeń od Sony oraz ich funkcje. Stylistycznie prezentują się świetnie, a według informacji mechanicznie nie będą odstawać. Dwa urządzenia, po jedynym na dłoń, zaoferują sporo funkcji. Jedną z nich będą adaptacyjne triggery, które są już dobrze znane posiadaczom kontrolerów DualSense od PlayStation 5. 

Nowe kontrolery do PS VR dla PlayStation 5! Nietypowy wygląd i zaawansowane funkcje!

Zaprezentowano nowe kontrolery dla konsoli PlayStation 5. Służyć będą one do zabawy w wirtualnej rzeczywistości na platformie Sony. Trzeba przyznać, że wygląd urządzeń jest naprawdę ciekawy i z pewnością będzie wyróżniał się na tle konkurencji. Oprócz ładnego wyglądu sprzęt zaoferuje sporą funkcjonalność, znaną chociażby z kontrolerów DualSesnse.

Nowe kontrolery VR zaoferują: adaptacyjne triggery, haptyczne wibracje, wykrywanie dotyku palca, śledzenie oraz przyciski akcji i analogi. Zaimplementowane rozwiązania zapewnią niesamowite odczucia i wrażenia z rozgrywki. Cała konstrukcja została zaprojektowana tak, aby osoby mające różnej wielkości dłonie mogły ją obsłużyć. 

W tym miejscu trzeba przypomnieć, że poprzednie urządzenie tego typu od Sony o nazwie PS Move, ukazało się ponad 10 lat temu. Pierwotnie trafiło na PlayStation 3 i służyło jako kontroler ruchu. Urządzenie zostało wykorzystane również na konsoli PlayStation 4, gdzie świetnie spisywało się z wypuszczonym w późniejszym czasie PS VR. 

Aktualności

Zobacz wszystkie