Problem z baterią CMOS występuje nie tylko w PS3 i PS4. To samo może spotkać PS5!

adrianG

Problem z baterią CMOS występuje nie tylko w PS3 i PS4. Jeden z posiadaczy PS5 postanowił sprawdzić, czy ta generacja konsol również jest narażona na wystąpienie błędu spowodowanego tym problemem. Jak się okazało, problem z baterią CMOS może również ograniczyć dostęp do gier na PS5. Gry cyfrowe nie działają, a pudełkowo zachowują się losowo. Jedne potrafią działać bez zmian, a inne napotkać błąd w trakcie rozgrywki.

Problem z baterią CMOS występuje nie tylko w PS3 i PS4. PS5 również narażone!

PlayStation 3 i PlayStation 4 to nie jedyne konsole, w których może wystąpić problem z baterią CMOS. W ostatnim czasie dowiedzieliśmy się, że gdy w jednej z tych konsol wystąpił problem tego rodzaju, to spowodował on błąd, przez który utracono dostęp do najważniejszej funkcji oferowanej przez konsole. Mowa oczywiście o graniu w gry, które przez ten błąd jest niemożliwe. Nie można zagrać w produkcje z dystrybucji cyfrowej oraz te w wydaniach pudełkowych.

Jak się okazuje, PlayStation 5 również jest narażone na wystąpienie takiego błędu. Jeden z użytkowników PlayStation 5 postanowił sprawdzić, czy ten sam problem może wystąpić w najnowszej generacji konsol Sony. Rozkręcił on swoją konsolę i wyjął na chwilę baterię CMOS, po czym umieścił ją na swoim miejscu i złożył konsolę do pierwotnej formy. Po uruchomieniu PS5 i próbie odpalenia gier kupionych cyfrowo okazało się, że dostęp do nich jest niemożliwy. Inaczej sytuacja wygląda w przypadku gier uruchamianych z płyty. Część z nich działa poprawnie, a inne potrafią napotkać błędy podczas rozgrywki.

Konsola PS5 jest nowym sprzętem, więc bateria CMOS powinna jeszcze bardzo długo jej posłużyć. Jeśli sami nie wyjmiemy baterii ze swoich konsol, to nie powinniśmy zaobserwować problemów tego typu.

Aktualności

Zobacz wszystkie