Gran Turismo na Olympic Virtual Series! Sensacyjne wieści

bartekZ

Gran Turismo pojawi się na wirtualnych igrzyskach olimpijskich! Potwierdzono właśnie, że gra zadebiutuje na tegorocznym Olympic Virtual Series. To wielki zaszczyt, gdyż Gran Turismo stało się jedną z niewielu światowych produkcji, które doczekały się podobnego wyróżnienia. Wiadomo już kiedy odbędzie się turniej i jakie inne gry wezmą w nim udział. Organizatorzy nadal jednak okrywają tajemnicą wiele aspektów dotyczących wirtualnych igrzysk.

Gran Turismo na Olympic Virtual Series! Sensacyjne wieści - to stało się faktem!

Wielkiego wyróżnienia doczekało się Gran Turismo! Jak się okazuje, gra zadebiutuje na wydarzeniu powiązanym z Igrzyskami Olimpijskimi. Niektórzy Olympic Virtual Series nazywają nawet "wirtualną olimpiadą". Bierze w niej udział zaledwie kilka gier, więc można uznać to za dość elitarne grono. W rywalizacji mają wziąć udział najlepsi kierowcy na świecie.

Wszystko odbędzie się przed Igrzyskami Olimpijskimi w Tokio, które ze względu na epidemię przeniesiono na rok obecny. Portal PPE tłumaczy, że Olympic Virtual Series to rzecz jasna nie część właściwych Igrzysk. Warto jednak podkreślić, że twórcy wydarzenia ściśle współpracują z Międzynarodowym Komitetem Olimpijskim.

Termin, na jaki przewidziano rozgrywki, to 13 maja - 23 czerwca. Wszystko potrwa zatem ponad miesiąc. Jakie gry natomiast będą brać udział w turnieju? Do tej pory potwierdzono, że zawodnicy zmierzą się w: Gran Turismo, Zwift, Virtual Regatta, eBaseball Powerful Pro Baseball 2020. Ma pojawić się tam jeszcze gra od Międzynarodowej Federacji Wioślarskiej.

Póki co nie wiadomo jednak jak przebiegną kwalifikacje i jakie przewidziano nagrody dla zwycięzców. To może dziwić, zwłaszcza, że czasu do startu wydarzenia jest już coraz mniej. Wiele wskazuje też na to, że impreza będzie się rozwijać. Zainteresowanie udziałem w niej wyraziły kolejne federacje (między innymi związane z tenisem, koszykówką i taekwondo).

Aktualności

Zobacz wszystkie