PS5 - kolejne problemy z dostępnością. Sony potwierdza

bartekZ

PS5 - kolejne problemy z dostępnością! Sony niestety po raz kolejny potwierdziło, że konsola nieprędko trafi do regularnej sprzedaży. Za wszystko mają odpowiadać fabryki, których możliwości produkcyjne z pewnością zostaną przekroczone. A to dlatego, że zapotrzebowanie na sprzęt jest ogromne. Złe wieści potwierdził Hiroki Totoki, a wszystko podczas spotkania z analitykami.

PS5 - kolejne problemy z dostępnością. Sony potwierdza złe wieści

PS5 wciąż jest trudno dostępne. Czy sytuacja ulegnie poprawie w nadchodzącym czasie? Niestety, wydaje się, że nie. I co najciekawsze, nie będzie miał na to wpływu nawet fakt, że samych konsol do sklepów trafi o wiele więcej. Wszystko przez popyt i zainteresowanie sprzętem. Fabryki - mimo tego, że i tak pracują na pełnych obrotach - zwyczajnie nie są w stanie spełnić oczekiwać klientów. Zapotrzebowanie na konsolę wciąż jest potężne, gdyż wszyscy doskonale pamiętamy problemy, z jakimi od początku premiery PS5 borykało się Sony (brak komponentów, epidemia koronawirusa).

Do ciekawych wieści dotarł Bloomberg. Pojawiły się tam szczegóły spotkania Hirokiego Totokiego z analitykami. Słowa przedstawiciela Sony przytacza PPE.pl, my natomiast cytujemy je poniżej:

"Nie sądzę, aby popyt uspokoił się w tym roku i nawet jeśli zabezpieczymy o wiele więcej urządzeń i wyprodukujemy o wiele więcej jednostek PlayStation 5 w przyszłym roku, nasze dostawy nie będą w stanie nadążyć za popytem."

Wychodzi więc na to, że zapotrzebowanie na konsole PS5 stało się niejakim problemem Sony. Brzmi to jednak absurdalnie i wydaje się jednak, że na tego typu kłopoty chciałaby narzekać każda firma. Tak czy inaczej, jeśli wszystko się potwierdzi - regularna sprzedaż PS5 nie nastąpi zbyt szybko...

Aktualności

Zobacz wszystkie