Gigantyczny atak hakerski. Wyciekło 8 milardów haseł z całego świata

bartekZ

Gigantyczny atak hakerski stał się faktem! To już kolejna ogromna afera związana z wyciekiem haseł w ostatnim czasie. Tym razem światło dzienne miało ujrzeć aż ponad 8 miliardów haseł z całego świata. Omawiany wyciek już teraz otrzymał miano największego w historii. O wszystkim rozpisuje się portal Cybernews, który pozwala sprawdzić, czy nasz hasła także zostały wykradzione. Poniżej znajdziecie odnośnik do strony, gdzie można zobaczyć, czy jesteśmy bezpieczni.

Gigantyczny atak hakerski! Wyciekło 8 miliardów haseł z całego świata

To prawdopodobnie największy atak hakerski w całej historii! Bardzo złe wieści przekazał portal Cybernews. Według zawartych tam informacji, na hakerskich grupach pojawił się plik txt, który jest ogromny i zawiera - uwaga - ponad 8 miliardów haseł z całego świata. Bardziej szczegółowe wieści podają, że wyciekło dokładnie 8,4 miliardów haseł. Służą one do logowania w przeróżnych witrynach i usługach na całym świecie. Plik txt z hasłami zajmuje rzekomo 100 GB. Informację tę podaje PPE.pl, powołując się na zagraniczny Cybernews.

Co ciekawe, wspomniany portal Cybernews przygotował specjalną witrynę, gdzie można sprawdzić, czy fraza zawarta w naszych hasłach nie znalazła się na liście hakerów. Można to sprawdzić KLIKAJĄC W TEN LINK.

Warto to sprawdzić i ewentualnie zabezpieczyć się przed włamaniem na swoje konta w przeróżnych portalach. Jeśli okaże się, że nasze hasło rzeczywiście wyciekło - dobrze je zmienić.

Aktualności

Zobacz wszystkie