Oficjalne wymagania sprzętowe Windows 11! Twój komputer sobie poradzi?

adrianG

Oficjalne wymagania sprzętowe Windows 11! Microsoft ujawnił minimalną konfigurację sprzętową, która poradzi sobie z obsługą najnowszego systemu operacyjnego. Windows 11 ma być wydajniejszy od Windows 10 oraz bardziej rozbudowany. Dużym plusem systemu, będzie jego cena. Windows 11 będzie całkowicie darmowy dla użytkowników, którzy zdecydują się wykonać aktualizację z Windowsa 10.

Oficjalne wymagania sprzętowe Windows 11! Użytkownicy mogą się już z nimi zapoznać!

Jakiś czas temu zaczęły pojawiać się informację na temat nowego systemu operacyjnego od Microsoftu. Wreszcie pojawiła się oficjalna zapowiedź oraz najważniejsze szczegóły. Najnowszym systemem operacyjnym firmy będzie Windows 11. Tak samo jak było w przypadku Windowsa 10, użytkownicy mogą liczyć na darmową aktualizację do Windowsa 11.

Nowy system ma pojawić się jeszcze w tym roku, ale póki co nie ma ustalonej konkretnej daty premiery. Na ten moment wiadomo, że Windows 11 ma być wydajniejszy od poprzedniego systemu Microsoftu i jeszcze bardziej przyjazny użytkownikom. Firma opublikowała już wymagania sprzętowe, które pokazują jaka minimalna konfiguracja komputera będzie potrzebna do obsługi Windowsa 11.

Minimalne wymagania sprzętowe Windows 11

  • procesor: 2 rdzeniowy o taktowaniu 1 GHz, 64-bitowy
  • pamięć RAM: 4 GB
  • wolna przestrzeń na dysku: 64 GB
  • karta graficzna: ze wsparciem DirectX 12
  • wyświetlacz: rozdzielczość HD (720p)
  • połączenie z Internetem: do przeprowadzenia konfiguracji systemu operacyjnego

Aktualności

Zobacz wszystkie