Standardowa edycja PlayStation 5 zaczęła przynosić zyski! Sony jest zadowolone z wyników

adrianG

Standardowa edycja PlayStation 5 zaczęła przynosić zyski! Sony może śmiało mówić o sukcesie swojej najnowszej konsoli. Konsola przez dłuższy czas była niedostępna w sprzedaży, ale to nie przeszkodziło w ustanowieniu świetnych wyników sprzedażowych. Najnowsza generacja konsol PlayStation została sprzedana już w ponad 10 mln egzemplarzy. PlayStation 5 w edycji cyfrowej jeszcze nie przynosi zysków, ale za to edycja z napędem zaczęła być rentowna.

Standardowa edycja PlayStation 5 zaczęła przynosić zyski! Sony potwierdza wyniki sprzedażowe!

PlayStation 5 nadal sprzedaje się w zawrotnym tempie. Chociaż dostępność konsoli jest już znacznie lepsza, to nadal wiele sklepów nie ma jej na stanie. Jednak ta sytuacja nie przeszkadza w ustanawianiu świetnych wyników sprzedażowych. Do tej pory sprzedano ponad 10 mln sztuk konsoli nowej generacji od Sony. Wynik ten mógłby być jeszcze większy, gdyby dostępność konsoli była lepsza.

Sony oficjalnie potwierdziło, że ich najnowsza konsola zaczęła przynosić zyski, ale tylko w przypadku edycji z napędem. PlayStation 5 edycja cyfrowa jeszcze nie zaczęła na siebie zarabiać. Edycja cyfrowa konsoli nie posiada wbudowanego napędu do odczytu płyt, więc cieszy się mniejszym zainteresowaniem od edycji z napędem.

Warto dodać, że PlayStation 4 zaczęło przynosić zyski po około 6 miesiącach od premiery, czyli znacznie szybciej niż PlayStation 5. Co ciekawe, konsola PlayStation 3 zaczęła być rentowna dopiero po kilku latach.

 

Aktualności

Zobacz wszystkie