Czarne obudowy do PS5 znów w sprzedaży! Wojna z Sony trwa

bartekZ

Czarne obudowy do PS znów w sprzedaży! Choć konsola nadal jest trudno dostępna, już teraz nabywać można przeróżne elementy, które poprawiają jej wygląd. Dużą popularnością cieszą się między innymi czarne panele, które zupełnie zmieniają jej image. Nie podoba się to jednak producentowi konsoli - firmie Sony. Prawnicy japońskiego koncernu skontaktowali się z Customize My Plates, ale obudowy po chwili znów trafiły do sprzedaży. Ile kosztują?

Czarne obudowy do PS5 znów w sprzedaży! Sony nie akceptuje tego pomysłu

Czarne obudowy do PS5 robią na graczach ogromne wrażenie. Są bardzo interesują odskocznią od białej barwy konsoli, jaką tym razem zaproponował nam producent. Co ciekawe, ich wymiana nie jest trudna. Sony jednak chyba zaczyna poważnie zastanawiać się nad słusznością wspomnianej łatwej ingerencji w obudowę urządzenia.

Cały szkopuł tkwi w firmie Customize My Plates, która to właśnie przygotowuje czarne obudowy do PS5. Sony uważa, że nie jest to w porządku i próbuje zablokować proceder. Jednakże, mimo kontaktu prawników japońskiej firmy z CMP, obudowy znów można kupować. Jak tłumaczą przedstawiciele Customize My Plates, ich produkt nie jest repliką żadnego innego projektu. Do tego dodano, że powłoki na konsolę oferowane przez CMP są lepsze od oryginału - dzięki nim lepsza jest wentylacja urządzenia.

Na koniec dodano, że nawet gdy Sony zatwierdzi patent - firma wciąż będzie mogła prowadzić sprzedaż zamiennych, czarnych powłok do PS5.

Czarna obudowa od CMP do PS5 kosztuje 49,99 dolara. To niespełna 190 złotych, odliczając koszty przesyłki.

Aktualności

Zobacz wszystkie