CD Projekt po ataku hakerów - prace nad grami mogą się wydłużyć

bartekZ

CD Projekt po ataku hakerów przyznało, że prace nad nowymi produkcjami mogą się tymczasowo wydłużyć! Jak wiadomo, studio w chwili obecnej skupia się na kilku projektach. Informacje o tymczasowych poślizgach potwierdził prezes CD Projekt, Adam Kiciński. Jest też kilka nowych informacji w całej sprawie.

CD Projekt po ataku hakerów - prace nad nowymi projektami mogą się tymczasowo przedłużyć

Nie milką echa po ataku hakerów na CD Projekt. W sieci pojawiły się żądania sprawców ataku oraz groźba tego, co się stanie, gdy studio wszystko zignoruje. Momentalnie zaczęły się dywagacje na temat tego, jak wszystko wpłynie na projekty, nad którymi obecnie pracuje firma. Już teraz wiadomo niestety, że przynajmniej tymczasowo, miejsce może mieć pewien poślizg czasowy. O wszystkim dla redakcji PAP Biznes mówił prezes CD Projekt, Adam Kiciński:

"[...] Jest więc zbyt wcześnie, aby oceniać długoterminowe skutki ataku. Na pewno krótkoterminowo wpłynie on na tempo prowadzonych prac deweloperskich"

Prezes CD Projekt zdradził także nieco więcej szczegółów dotyczących samego ataku:

"Ofiarą ataku padły serwery i znajdujące się na nich zasoby Grupy CD Projekt. Zgodnie z naszą najlepszą wiedzą nie doszło do wycieku danych osobowych graczy i innych użytkowników naszych usług."

W chwili obecnej trwa dokładne badanie problemów i okoliczności ściśle związanych z atakiem:

"Obecnie podejmujemy odpowiednie działania, w tym wyjaśniające i weryfikujące, w związku z atakiem."

Aktualności

Zobacz wszystkie