Steam zadebiutował w Chinach - bardzo okrojona wersja

adrianG

Steam zadebiutował w Chinach. Niestety, jest on o wiele uboższy od wersji międzynarodowej. Spowodowane jest to 
panującą tam cenzurą oraz innego typu restrykcjami. Na ten moment wiadomo, że pojawią się na nim jedynie 53 tytuły. Ponadto chiński Steam nie posiada forum i Workshopa. Szczegóły prezentujemy poniżej.

Steam zadebiutował w Chinach. Uboga wersja względem międzynarodowej

Chińska wersja Steam została okrojona względem międzynarodowej z wielu funkcji oraz gier. Na obecną chwilę dostępne są tylko 53 tytuły, stanowi to niewielki odsetek tego co oferuje wersja globalna. Przypomnijmy, że aktualnie biblioteka Steam zawiera ponad 30 tysięcy tytułów. Co ciekawe, na rynku chińskim od jakiegoś czasu dostępna jest globalna wersja, która posiada pełną bibliotekę gier oraz wszystkie funkcje i jest nadal aktywna.

Jeszcze nie wiadomo czy globalna wersja zostanie zastąpiona regionalnym odpowiednikiem, więc na obecną chwilę gracze mogą korzystać z dwóch wersji platformy jednocześnie. Patrząc jednak na to, że wersja chińska nie wnosi żadnych nowych elementów, a wręcz sporo z nich zabiera, czyni ją obecnie wersją demonstracyjną względem pierwowzoru.

Zdecydowana większość graczy opowie się przy wersji klasycznej platformy, na której będą mogli zagrać w wiele gier i mieć swobodny dostęp do wszystkich funkcji społecznościowych, w tym Steam Workshop oferujący dodatkową zawartość stworzoną przez użytkowników platformy.

 

Aktualności

Zobacz wszystkie