Kody źródłowe wykradzione z CD Projekt sprzedane! Wśród nich Cyberpunk 2077

bartekZ

Kody źródłowe wykradzione z CD Projekt sprzedane na aukcji na hakerskich forach! Konkretniej chodzi o kody źródłowe Cyberpunka 2077 oraz Wiedźmina 3. Poza tym znalazły się tam inne wykradzione podczas ataku pliki. W sieci krąży także cena wywoławcza za wspomniany zestaw. To - bagatela - milion dolarów. Wszystko to potwierdza wcześniejsze zapowiedzi hakerów, którzy napadli na CD Projekt. Jaki będzie ich kolejny krok? Jak na razie nie wiadomo dokładnie za ile ostatecznie sprzedano kody. Cena z pewnością była większa niż początkowa, natomiast aukcja została już zamknięta.

Kody źródłowe wykradzione z CD Projekt sprzedane na aukcji! Wśród nich kod do Cyberpunka 2077

A jednak! Hakerzy jak zapowiadali, tak zrobili. Dopiero co pojawiły się informacje, że wykradzione kody źródłowe z CD Projekt zostały wystawione na aukcję. Teraz nie są już one aktualne. A to dlatego, że bardzo szybko pojawił się chętny na nabycie oferowanych plików. Na ten moment wiadomo, że sprzedano kody źródłowe Cyberpunka 2077 oraz Wiedźmina 3. Oprócz tego w paczce znalazło się kilka innych plików.

Cena wywoławcza zestawu wynosiła - bagatela - milion dolarów. Nie wiadomo dokładnie za ile ostatecznie sprzedano kody, jednak można przypuszczać, że była to o wiele wyższa kwota. Aukcja została stosunkowo szybko zamknięta.

W portalu PPE czytamy, że wszystko potwierdziła organizacja monitorująca dark web - KELA. Oferta miała być satysfakcjonująca i wpłynęła spoza forum, na którym wystawiono kody źródłowe. Warto dodać, że na aukcji dostępna była także opcja "kup teraz" - wyceniono ją na 7 milionów dolarów.

Aktualności

Zobacz wszystkie