Take-Two, EA i Activision mają nowego inwestora? Co wspólnego z tym ma książę Arabii Saudyjskiej?

adrianG

Take-Two, EAActivision mają nowego inwestora? Kwotę ponad 3 mld dolarów zainwestował w firmy książę Arabii Saudyjskiej. Amerykańska Komisja Papierów Wartościowych i Giełd poinformowała o inwestycji dokonanej pod koniec ubiegłego roku.

Take-Two, EA i Activision mają nowego inwestora? Książę Arabii Saudyjskiej zainwestował w firmy ponad 3 mld dolarów!

Jak donosi Amerykańska Komisja Papierów Wartościowych i Giełd, duży inwestor wykupił akcje Take-Two, Activision Blizzard i Electronic Arts. Mohammed bin Salmana, który jest księciem Arabii Saudyjskiej, postanowił zainwestować w koncerny ponad 3 mld dolarów.

Saudi Public Investment Found to zarządzany przez księcia kapitał inwestycyjny. Z tego kapitału, dokonano zakupu 3,5% akcji firmy Take-Two za kwotę 825 mln dolarów. Akcje grupy Electronic Arts o wartości 2,6% kupiono za 1 mld dolarów. Największa kwota powędrowała w kierunku koncernu Activision Blizzard, na zakup akcji o wartości 3,5% przeznaczone zostały 1,3 mld dolarów.

Te kwoty mogą przyprawić o zawrót głowy. Dlaczego Saudi Public Investment Found postanowił zainwestować w jednych z największych wydawców i producentów gier? Mówi się, że książę Arabii Saudyjskiej lubi formę rozrywki jaką są gry komputerowe i jest dużym fanem serii Call of Duty. Nie są to pierwsze wydatki księcia w kierunku przemysłu gier. Kapitał inwestycyjny księcia w listopadzie 2020 roku, wykupił aż 1/3 akcji japońskiej firmy SNK.

Aktualności

Zobacz wszystkie