Duża aktualizacja PS5 zbliża się wielkimi krokami. Co w niej zobaczymy?

bartekZ

Duża aktualizacja PS5 zbliża się wielkimi krokami! Jak się okazuje, zobaczymy w niej nową dość istotną funkcję. Według zapowiedzi, aktualizacja pozwoli także na uporanie się z pewnym problemem, który do tej pory występował przy okazji korzystania z PS5 w określonych warunkach. I choć szczegółów jest jeszcze jak na lekarstwo, informatorzy zdołali dokopać się do istotnych rewelacji. Szerzej mówimy o nich poniżej.

Duża aktualizacja PS5 zbliża się wielkimi krokami. Co w niej zobaczymy?

Połowa marca tego roku - mniej więcej wtedy PlayStation 5 ma się doczekać dużej aktualizacji. To nie będzie jednak jedna z wielu zwykłych łatek. Japończycy tym razem mieli naprawdę sporo popracować nad oprogramowaniem konsoli. Według pierwszych przecieków, gracze doczekają się przynajmniej jednej nowości, a rozwiązaniu ulegnie inny z istotnych problemów.

Informatorzy do rewelacji dotarli co ciekawe tuż po tym, jak istotne zmiany dotyczące swojej najnowszej konsoli ogłosił Microsoft. Co jednak ulegnie zmianie w sprzęcie od Sony? Jeden z najważniejszych aspektów, nad którym już od jakiegoś czasu trwają prace, to wsparcie VRR. Do tego dojdzie zdecydowane polepszenie rozgrywki w rozdzielczości 4K zakładając przy tym udział aż 120 klatek na sekundę.

Przy okazji rozwiązaniu ma ulec problem, na który skarżyli się właściciele Samsungów. Mianowicie, część posiadaczy telewizorów rzeczonej firmy nie mogła cieszyć się na swoim sprzęcie ogromem możliwości, jakie daje PS5. Teraz powinno się to zmienić. To jednak tylko kropla w morzu, a stopniowe ujawnianie kolejnych gorących newsów związanych z aktualizacją PlayStation 5 z pewnością będzie mieć miejsce w najbliższym czasie.

Aktualności

Zobacz wszystkie