PlayStation VR 2 dla PS5 oficjalnie potwierdzone! Garść pierwszych informacji

bartekZ

PlayStation VR 2 dla PS5 oficjalnie potwierdzone! W sieci pojawiła się garść informacji na temat innowacyjnego sprzętu od Sony. Jak zapewniają twórcy, ma on przenieść graczy na zupełnie inny poziom rozgrywki. I choć zapowiedzi te za każdym razem brzmią tak samo - teraz można przypuszczać, że rzeczywiście tak się stanie. PS5 ma dawać ogromny potencjał, który do cna ma wycisnąć VR 2. Czy jednak rzeczywiście tak będzie? Co już teraz wiemy o zapowiadanym sprzęcie? Czy zadebiutuje on jeszcze w tym roku?

PlayStation VR 2 dla PS5 oficjalnie potwierdzone! W sieci pojawiła się pierwsza garść informacji dotyczących nowego sprzętu od Sony

A więc jednak - Sony zapowiedziało, że PlayStation VR 2 dla PS5 na pewno ujrzy światło dzienne! Kiedy jednak to nastąpi? Wiele osób żyło nadzieją, że stanie się to już w tym roku. Te plotki jednak zdementowano, nie podając przy tym jednak żadnej konkretnej daty. Można jednak przypuszczać, że VR 2 zadebiutuje w 2022. Sony informuje o tym jednak już teraz, aby deweloperzy mieli to na uwadze projektując nowe gry. A to dlatego, że VR 2 ma dawać niespotykane dotąd możliwości.

Gorąca wieść o VR 2 pojawiła się na blogu PlayStation, a o wszystkim informował Hideaki Nishino, czyli starszy wiceprezes ds. planowania i zarządzania platformą. Napisał on tam, że nowe VR umożliwi "najlepsze wrażenia z rozrywki dzięki ogromnemu skokowi wydajności i interaktywności".

VR 2 ma wyróżniać się przede wszystkim znakomitą rozdzielczością i doskonałym polem widzenia. Z konsolą wszystko ma łączyć zaledwie jeden kabelek, co sprawi, że wszystko będzie niebywale łatwe w konfiguracji. Nowe VR otrzyma też dużo lepsze kontrolery, zawierające część kluczowych funkcji znanych z DualSense. To kolejna rzecz, która ma sprawić, że sprzęt będzie naprawdę wyjątkowy.

To jednak nie koniec - Sony nie zdradza jeszcze wszystkich szczegółów, ale te, którymi dzieli się teraz, pozwalają wierzyć, że szykuje się naprawdę wiele rewolucyjnych rozwiązań.

Aktualności

Zobacz wszystkie