Nintendo Switch Pro - a więc odpowiedź na kilka nurtujących pytań

bartekZ

Nintendo Switch Pro to urządzenie, na które z niecierpliwością czekają fani tejże przenośnej, kompaktowej konsoli. Jak sama nazwa wskazuje, ma być ulepszone względem poprzednika. Na czym jednak będą owe zmiany polegać? Oraz czy wiadomo, kiedy dokładnie mini-konsola zadebiutuje na rynku? W sieci pojawiają się na ten temat przeróżne informacje, a my postaramy się przybliżyć najważniejsze i najpopularniejsze z nich.

Nintendo Switch Pro - jakie nastąpią w nim zmiany?

Po pierwsze warto zapytać - czy Nintendo Switch Pro na pewno pojawi się na rynku? Wiele wskazuje na to, że tak. A wnioskować można to choćby po tym, że już pojawiła się wersja konsoli Lite. Czy przypadkiem czegoś wam to nie przypomina? Czy przenośne konsole pójdą tropem nowoczesnych smartfonów? W tym wypadku wygląda to wręcz bliźniaczo-podobnie.

Czym natomiast Nintendo Switch Pro miałoby się różnić od wersji podstawowej? Jak zwykło się mówić, diabeł tkwi w szczegółach - nie ma zatem sensu zbytnio liczyć na rewolucję jeśli chodzi o wygląd urządzenia. Pewne zmiany mogą natomiast nastąpić w sercu konsoli, choć te też niezupełnie wydają się zasługiwać na miano "pro".

Jak podaje portal antyweb.pl, zmian nie należy oczekiwać względem procesora, który odświeżony został już w wersji Lite. Jego optymalizacja sprawiła, że urządzenie stało się jeszcze bardziej wydaje i pobiera mniej prądu. Co to dało? W zasadzie "tylko" i "aż" sprawiło, że konsola stała się mniejsza, ale zarazem bardzo wytrzymała. Jak się jednak okazuje, najpoważniejszą zmianą w modelu pro ma być nieco inny pobór mocy, co obwieszcza portal Digital Foundry.

Premiera Nintendo Switch Pro - kiedy można się spodziewać odświeżonej konsoli?

Wiele osób zastanawia się, jak długo będzie trzeba jeszcze czekać na nowe Nintendo. Nowe, lub po prostu odświeżone.

W tej kwestii pojawia się kilka szacunkowych dat. Optymiści utrzymują, że Nintendo Switch Pro na rynku ukaże się już nawet jesienią tego roku. Prawdę mówiąc nie wydaje się to jednak zbyt realne. Po pierwsze, o samej konsoli nie wiadomo jeszcze zbyt wiele. Po drugie, wersja Lite właściwie ledwo zdołała się zaaklimatyzować na rynku. No chyba, że Nintendo zwyczajnie planuje swego rodzaju skok na kasę.

Inne przekazy mówią, że Nintendo Switch Pro ukaże się dopiero w 2021 roku. Ta hipoteza wydaje się być zdecydowanie bardziej realna.

Z ogromną uwagę będziemy wypatrywać najnowszych informacji o nowym sprzęcie od Nintendo i niezwłocznie poinformujemy, gdy tylko takowe się ukażą.

 

Aktualności

Zobacz wszystkie