Granie na podzielonym ekranie online? Steam wprowadził Remote Play Together!

adrianG

Granie na podzielonym ekranie online? Steam oferuje taką możliwość, wszystko za sprawą wprowadzonej opcji Remote Play Together. Jedna kopia gry lokalnej umożliwi wspólną rozgrywkę z kilkoma osobami. Jest ro świetne rozwiązanie, zwłaszcza dla osób mieszkających daleko od siebie.

Granie na podzielonym ekranie online? Taką możliwość zaczął oferować Steam!

Platforma Steam udostępniła dla każdego użytkownika nową funkcję. Gracze mogą już korzystać z finalnej wersji Remote Play Together. Jest to już druga opcja z kategorii Remote Play na Steam. Pierwsza, czyli Remote Play Anywhere pozwala streamować posiadane gry z biblioteki na dowolne urządzenie Android, iOS, telewizor lub komputer, wystarczy mieć uruchomioną aplikację Steam na PC.

Remote Play Together również opiera się na streamingu, lecz wykorzystuje go zupełnie inaczej. Jak sama nazwa wskazuje, opcja ta przysłuży się grze wspólnej. Wystarczy, że jeden z graczy posiada wybrany tytuł w bibliotece Steam, który przeznaczony jest do gry turowej lub na podzielonym ekranie i udostępni go drugiej osobie na zupełnie innym urządzeniu.

Jedna kopia gry umożliwi wspólną rozgrywkę w tytułach lokalnych, nawet osobom będącym w różnych krajach. Wystarczy posiadać stabilne i szybkie połączenie z internetem. W zabawie będzie mogło wziąć udział do czterech graczy lub więcej, lecz w tym wypadku nie obejdzie się bez naprawdę szybkiego łącza.

Aktualności

Zobacz wszystkie