Miał miejsce atak hakerski na Electronic Arts! Wykradziono wiele danych!

adrianG

Miał miejsce atak hakerski na Electronic Arts! Hakerzy opublikowali informacje o danych, które udało im się zdobyć. Wśród nich znalazły się dane Fify 21, Fify 22 i silnika Frostbite. Od razu zajęto się zbadaniem całej sprawy i przygotowaniem odpowiednich zabezpieczeń. Electronic Arts podało, że dane graczy nie zostały naruszone.

Miał miejsce atak hakerski na Electronic Arts! Wyciekły dane gier oraz silnika Frostbite!

Serwery Electronic Arts zostały zaatakowane przez hakerów, którzy wykradli z nich różne dane. Według informacji, które się pojawiły, wykradziono aż 780 GB danych wśród których znalazły się kody gier i nie tylko. Hakerzy poinformowali, że zdobyli kod źródłowy Fify 21 oraz inne pliki z gry. Dostali się również do niektórych plików z nadchodzącej Fify 22. Hakerzy zdobyli również kod źródłowy silnika Frostbite oraz narzędzia do jego debugowania.

Electronic Arts odniosło się do całej sprawy i potwierdziło, że taki atak hakerski miał miejsce. Gracze nie muszą jednak obawiać się o swoje dane, ponieważ według zapewnień Electronic Arts hakerzy nie dostali się do tej części serwerów. Firma zajęła się już sprawdzaniem w jaki sposób hakerzy dostali się na serwery i oczywiście wprowadzono już odpowiednie poprawki zabezpieczeń. Miejmy nadzieję, że ten incydent nie wpłynie na losy obecnych, jak i przyszłych gier.

Aktualności

Zobacz wszystkie