Poczujemy zapachy w grach? Sony pracuje nad taką funkcją w PS5!

bartekZ

Poczujemy zapachy w grach? Sony pracuje nad taką funkcją w PlayStation 5! Jak wszystko miałoby się odbywać? I czy jest to w ogóle realne? Korporacja zapowiada, że robi wszystko, aby wrażenia z gier były jak największe i coraz bardziej oddziaływały na użytkowników PS5. Japończycy nad projektem mają pracować już ponad 20 lat a teraz właśnie przedłużyli patent związany z odczuwaniem zapachów w grach. Czy niebawem nastąpi przełom?

Poczujemy zapachy w grach? Sony pracuje nad taką funkcją w PS5!

Sony szykuje prawdziwą bombę - i choć prace nad tym trwają już ponad 20 lat, wydaje się, że w końcu jesteśmy naprawdę blisko potężnej innowacji. Mianowicie, chodzi o możliwość poczucia zapachów z gier. Jak czytamy w PPE.pl, Japończycy pracują nad taką technologią od 20 lat. Teraz patent jednak przedłużono, a konsola nowej generacji daje nadzieję, że w końcu doczekamy się przełomu.

Podaje się, że do wytworzenia zapachu z gier potrzebne może być nowe, oddzielne urządzenie. Inni natomiast spekulują, że taką możliwość da już nowe VR. W zależności od tego, co aktualnie dzieje się na ekranie - zapachy mogą się zmieniać. Określa się je jako "pozytywne, neutralne oraz negatywne". Mają w różny sposób wpływać na graczy oraz ich interakcje.

Podczas gier wyścigowych, moglibyśmy poczuć przykładowo zapach palonych opon lub wnętrza samochodu. Jak natomiast wyglądałoby to w innych tytułach? Pole do popisu Japończycy mają potężne. Należy uzbroić się w cierpliwość i czekać na efekty.

Aktualności

Zobacz wszystkie