Pamięć RAM o pojemności 512 GB? Samsung stworzył nowe kości!

adrianG

Pamięć RAM o pojemności 512 GB? Firma Samsung pochwaliła się swoim przełomowym osiągnięciem. Nowe pamięci, oprócz ogromnej pojemności osiągają prędkość do 7200 Mb/s, są więc przy tym wysoce wydajne i energooszczędne. Powstaje pytanie, gdzie sprawdzą się tego typu pamięci?

Pamięć RAM o pojemności 512 GB? Nowe rozwiązanie Samsunga!

Obecnie w najnowszych topowych grach zalecana pamięć RAM sięga 16 GB. Więc można śmiało powiedzieć, że 16 GB pamięci RAM jest obecnym standardem jeśli chodzi o rozgrywkę w maksymalnej jakości, a 8 GB RAM to wartość minimalna. Niektórzy zaopatrują swoje PC-ty w 32 GB, a nawet 64 GB pamięci RAM. Jednak są to tak duże pamięci, które będą w stanie wykorzystać naprawdę wymagające osoby, a nie przeciętni użytkownicy komputerów.

Pamięć RAM 512 GB DDR5 to nie żart, ani pomyłka, firma Samsung opracowała nowe rozwiązanie. Taka pamięć RAM wystarczy na długie lata, a nawet wymagający użytkownicy nie będą w stanie wykorzystać jej potencjału w zwykłym PC. Więc rodzi się pytanie, do czego ma ona posłużyć? Taka pamięć sprawdzi się, np. w chmurowych centrach danych i sieci.

Pamięć RAM, o której mowa, została stworzona w technologii High-k Metal Gate (HKMG). Potrafi osiągnąć prędkość do 7200 Mb/s, co jest dwukrotnie wyższym wynikiem od pamięci DDR4. Oprócz wysokiej wydajności, nowa pamięć RAM jest również energooszczędna. Taki efekt udało się uzyskać dzięki zastosowaniu 16 Gb układów DRAM w ośmiu warstwach. 

Aktualności

Zobacz wszystkie