Ludzka wyobraźnia nie zna granic - perkusja przerobiona na kontroler do gier!

adrianG

Ludzka wyobraźnia nie zna granic. Kolejny raz możemy się o tym przekonać. Jeden z graczy stworzył zupełnie nowy kontroler do gier. Jest nim perkusja, która (jak sam autor zaprezentował) jest w stanie umożliwić grę w Forze Horizon 4. Takie rozwiązanie z pewnością przykuwa uwagę, ale czy jest praktyczne?

Ludzka wyobraźnia nie zna granic - kontroler do gier stworzony z perkusji!

Obecnie na rynku dla graczy dostępnych jest wiele kontrolerów do gier. Dostępne są różnego rodzaju pady, klawiatury, myszki, kierownice, joysticki i kontrolery ruchu. Niektórym jednak te urządzenia nie wystarczają. Jeden z graczy postanowił zrobić nowy kontroler i przetestował go w Forzie Horizon 4. Wiadomo, że w Forze Horizon 4 można zagrać przy pomocy np. pada, klawiatury lub kierownicy, więc powstaje pytanie, jakie urządzenie sprawdzi się równie dobrze jako kontroler do gry wyścigowej. Odpowiedź zaskoczy wiele osób, tym kontrolerem jest perkusja.

Perkusja pojawiała się już w świecie gier, ale służyła wyłącznie do grania w wyznaczone tytuły muzyczne, w których spełniała rolę właśnie perkusji. Dlatego zaskakujące jest wykorzystanie perkusji do innych produkcji.

Youtuber z kanału Teenenggr, postanowił pochwalić się swoim nowym projektem. Połączył on płytkę Arduino UNO z perkusją w wersji elektronicznej, co przyczyniło się do powstania kontrolera, którego każdy element odpowiada konkretnemu ruchowi w grze. Uderzając pałeczkami w wybrane elementy perkusji sterujemy tym nietypowym kontrolerem. Trzeba przyznać, że to rozwiązanie chociaż nie wydaje się praktyczne, robi duże wrażenie.

Aktualności

Zobacz wszystkie