Poznaliśmy masę informacji o Epic Games Store! Sklep nie przynosi zysków!

adrianG

Poznaliśmy masę informacji o Epic Games Store! Sklep przynosi straty, ale jest to zamierzona strategia Epic Games. Wiemy również, że Epic Games Store przekonał do siebie 160 mln użytkowników, a 56 mln z nich pozostaje aktywnych każdego miesiąca. To jednak nie wszystko!

Poznaliśmy masę informacji o Epic Games Store! Sklep na siebie nie zarabia!

Od pewnego czasu Epic Games i Apple nie mają ze sobą najlepszych stosunków. Obie firmy mają między sobą konflik, który rozpoczął się w momencie usunięcia Fortnite z App Store. Obecnie wszystko rozgrywa się o marże pobieraną przez Apple w App Store, która sięga 30%. Epic Games zarzuca Apple, że taka marża jest zbyt wysoka i nieuczciwa. Sprawa została już skierowana do sądu w Kalifornii, gdzie jej proces odbędzie się na początku maja tego roku.

Epic Games dostarczyło już dokumenty do sprawy, a znajduje się w nich wiele interesujących informacji odnośnie Epic Games Store. Jak możemy wyczytać, Epic Games Store aktualnie przynosi same straty. Może to być spowodowane częstym rozdawaniem gier użytkownikom przez sklep. Jednak wszystko wskazuje na to, że Epic Games wie co robi i jest to częścią zaplanowanej strategii.

Powstały pod koniec 2018 r. Epic Games Store, w ponad 2 lata zgromadził 160 milionów użytkowników. Odnotowano, że miesięcznie liczba aktywnych użytkowników sięga 56 milionów. Chociaż udało się przekonać wielu graczy do Epic Games Store, sam sklep jak na razie przynosi straty. W 2019 r. odnotowano straty na poziomie 181 mln dolarów, a w 2020 r. liczba ta wzrosła do 273 mln dolarów. W obecnym roku liczba ta może spaść do 139 mln dolarów.

Epic Games postawił na przekonanie do swojego sklepu jak największej ilości użytkowników, przy czym poniósł duże straty. Szacuje się jednak, że Epic Games Store zacznie przynosić zyski w 2023 r.

Aktualności

Zobacz wszystkie