DiRT 5 przeżywa drugą młodość. Wszystko dzięki Xbox Game Pass

bartekZ

DiRT 5 przeżywa drugą młodość! Choć od premiery gry minęło już nieco czasu, ta nadal cieszy się ogromnym zainteresowaniem. Wszystko za sprawą tego, że tytuł trafił na Xbox Game Pass. Twórcy są wręcz zaskoczeni, że wszystko spotkało się z tak ciepłym odbiorem. Wiele wskazuje na to, że nikt nie spodziewał się, że gra dostępna w usłudze zrobi aż taką furorę.

DiRT 5 przeżywa drugą młodość. Wszystko dzięki Xbox Game Pass

Choć DiRT 5 nie należy do najmłodszych aktualnie gier - zainteresowanie tytułem wcale nie maleje. Ba! Jest wręcz przeciwnie. Wszystko za sprawą Xbox Game Pass. Gra trafiła tam w 2021 roku i ku zaskoczeniu twórców, zaczęła niespodziewanie notować bardzo dobre wyniki. Gracze upodobali sobie DiRTA i stale ogrywają znaną produkcję. Deweloperzy są zgodni co do jednego - to właśnie usługa oferowana przez Microsoft sprawiła, że wyścigi znów ożyły.

O wszystkim wypowiedział się między innymi David Springate, czyli dyrektor techniczny odpowiedzialny za stworzenie gry. W swojej wypowiedzi zawarł takie słowa, jak choćby "szaleństwo", "absolutnie fantastyczne", "wspaniałe". Wszystko odnosi się do obioru gry, gdy ta trafiła do Xbox Game Pass. Słowa Sprongate'a przytacza PPE.pl:

"Jeśli chodzi o liczbę graczy, nie będę podawał liczby, bo na pewno się pomylę, ale była ona szokująco ogromna. To było szaleństwo. [...]"

Czy jednak kolejne produkcje Codemasters pojawią się w Xbox Game Pass? Tego nie można być pewnym. A to dlatego, że studio zostało kupione przez Electronic Arts.

Aktualności

Zobacz wszystkie