Warcraft III: Reforged - wymagania sprzętowe nowej wersji legendy

bartekZ

Warcraft III: Reforged to odświeżona wersja legendarnej gry RTS z 2002 roku. Poprzednia wersja była strzałem w dziesiątkę i do cna pochłaniała graczy, którzy byli od niej niemal uzależnieni. Jak jednak wszystko wypada tym razem? Czy remastered produkcji przypadł wszystkim do gustu? Twórcy od początku zapewniali, że gra nie utraci unikalnego klimatu, jednak grafika zostanie nieco odświeżona, a w samej rozgrywce pojawi się kilka nowych funkcji. Wielu przy okazji zastanawia się - jakim sprzętem należy dysponować, aby bez przeszkód cieszyć się nowym Warcraftem? Odpowiedź znajdziecie poniżej!

Warcraft III: Reforged - odświeżona wersja istnej legendy

Odświeżona, najnowsza wersja Warcraft została przyjęta w różnoraki sposób. Jej premiera miała miejsce pod koniec stycznia bieżącego roku. Twórcy na pewno widzieli, z jakim ryzykiem wiąże się udoskonalanie kultowego produktu, gdzie pasjonaci wyczuleni są na każdy szczegół i bez wahania będą wytykać błędy twórców. I chyba tak właśnie się stało, gdyż wiele opinii w sieci nie jest pochlebnych. Tak czy inaczej, gra budzi sporo emocji.

W najnowszej części, czyli w Warcraft III: Reforged, studio Blizzard Entertainment postanowiło delikatnie odświeżyć grafikę. Twórcy mieli także sugerować się opiniami graczy, dotyczącymi całej rozgrywki. Gracze w remasterze Warcraft znajdują się w świecie Azeroth, gdzie na swojej drodze napotykają kilka interesujących ras (oprócz ludzi, są to nocne elfy, orkowie oraz nieumarli). Każda z wymienionych populacji chce przejąć władzę nad krainą, gdzie toczy się cała akcja.

Wymagania sprzętowe Warcraft III: Reforged

Gra dysponuje zarówno trybem dla jednej osoby, jak i multiplayer. W omawianej pozycji, która uchodzi za strategię czasu rzeczywistego, akcja toczy się w widoku izometrycznym. Zamysł rozgrywki opiera się na budowaniu baz i planowaniu ruchu wojsk, które mają na celu zdobywanie kolejnych terenów.

Jak wcześniej wspomniano, jedną z najważniejszych cech nowej wersji gry, jest odświeżona grafika. Mimo to twórcy starali się nie przesadzić, aby całość utrzymać w klimacie kultowej poprzedniczki. Dzięki temu produkt Blizzard może bez zarzutów działać w wysokich rozdzielczościach.

Wymagania sprzętowe Warcraft III: Reforged prezentują się następująco:

  • System operacyjny: Windows 7, Windows 8 lub Windows 10 (w wersjach 64-bitowych)
  • Procesor: Intel Core i3-530, AMD Athlon Phenom II X4 910 lub lepszy
  • Karta graficzna: Nvidia GeForce GTS 450, AMD Radeon HD 5750 lub lepsza
  • Pamięć RAM: 4 GB
  • Dysk twardy: 30 GB
  • Internet: szerokopasmowy
  • Sterowanie: klawiatura lub mysz

Aktualności

Zobacz wszystkie