Ratchet & Clank: Rift Apart z kolejnymi usprawnieniami! Gra dostanie Performance Mode!

adrianG

Ratchet & Clank: Rift Apart z kolejnymi usprawnieniami! Gracze będą zachwyceni. Najnowsza odsłona Ratchet & Clank trafi na PlayStation 5 już w ten piątek i w dniu premiery pojawi się aktualizacja, która wprowadzi Performance Mode. Tryb ten umożliwi grę w rozdzielczości 4K i 60 FPS jednocześnie. Twórcy podzielili się również informacją, że rozmiar gry został zauważalnie zmniejszony. 

Ratchet & Clank: Rift Apart z kolejnymi usprawnieniami! Gra pozwoli na zabawę w rozdzielczości 4K i 60 FPS!

Ratchet & Clank zadebiutuje już w tym tygodniu i chociaż prace nad grą zostały dawno zakończone to twórcy nie spoczęli na laurach. Na premierę gry pojawi się aktualizacja, która zapewni lepszy doświadczenia płynące z rozgrywki, a dodatkowo twórcy znacznie zmniejszyli rozmiar samej gry. Aktualizacja wprowadzi Performance Mode, który pozwoli na grę w rozdzielczości 4K i 60 klatkach na sekundę. Jest to wspaniała wiadomość zwłaszcza dla wymagających graczy.

Co ciekawe, twórcą udało się jeszcze bardziej zmniejszyć rozmiar gry i ostatecznie zajmie około 33 GB. Rozmiar gry robi wrażenie, ponieważ w przeciwieństwie do innych nowych produkcji, które pojawiły się w ostatnim czasie, nie jest aż tak duży. Jak sami twórcy zaznaczyli, taki rozmiar udało się uzyskać dzięki zastosowaniu w konsoli dysku SSD, który umożliwia znacznie lepszą kompresję gier względem poprzedniej generacji z dyskami HDD.

Przypomnijmy, że premiera gry odbędzie się już w piątek 11 czerwca wyłącznie na PlayStation 5.

Aktualności

Zobacz wszystkie