Dobre wyniki PS5. Na starcie PlayStation 4 zostało w tyle - chodzi o gry

bartekZ

Dobre wyniki od początku sprzedaży notuje PlayStation 5 - i to wszytko nawet mimo potężnych kłopotów z dostępnością konsoli. Jak pokazują najnowsze wyliczenia, pod względem pierwszych miesięcy, PS5 zanotowało lepszy start niż swego czasu starsza siostra konsoli - PS4. Duże znaczenie odgrywają tu jednak świetne gry, które od początku zaczęły się pojawiać na sprzęt nowej generacji. Sony zleciło wydanie więcej gier na PS5, niż kiedyś na PS4 w tym samym, krótkim odstępie czasu.

Dobre wyniki PS5. Na starcie PlayStation 4 zostało w tyle. Mowa o grach, które "pompują" dany sprzęty

PlayStation 5 jest chwalone wszem i wobec. Dość pomyśleć jaką furorę by zrobiło, gdyby było łatwiej dostępne niż obecnie. Niemniej jednak, ze względu na wspomniane problemy z dostępnością, konsola wydaje się jeszcze bardziej ekskluzywna, niż mogłoby się wydawać wcześniej.

Jak jednak pokazują najnowsze wyliczenia graczy, PS5 zalicza naprawdę dobre wyniki - lepsze niż swego czasu PlayStation 4. Chodzi przede wszystkim o produkcje, jakie pojawiają się w pierwszych miesiącach od debiutu sprzętu na rynku. Tylko od listopada pojawiło się aż 7 gier na PS5, które powstały na zlecenie Sony. Jak się okazuje, w takim samym czasie na PS4 powstało takich gier zaledwie 4. Pod kątem ocen danych produkcji, PS5 też wypada lepiej.

Jak zatem widać, ma to niemały wpływ na odbiór urządzenia. A warto dodać, że potencjał jaki oferuje PS5 pozwala deweloperom na naprawdę wiele.

Aktualności

Zobacz wszystkie