Cena Battlefield 2042 budzi kontrowersje. Lawina krytyki od graczy

bartekZ

Cena Battlefield 2042 budzi kontrowersje a gracze nie stronią od krytyki poczynań twórców! Najwięcej mówi się o płatnym Battle Pass, na który trzeba wyłożyć dodatkowe pieniądze, mimo że tytuł sam w sobie nie jest tani. Na EA oraz DICE spadło wiele mało pochlebnych zdań za wprowadzenie danej polityki. Ile zatem trzeba zapłacić za samą grę, a ile za rozszerzone edycje? Co daje pakiet za dodatkową kasę?

Cena Battlefield 2042 budzi kontrowersje. Na twórców spadła lawina krytyki, gracze nie chcą płacić dodatkowo za Battle Pass

Ależ zamieszanie w ostatnich dniach zrobił najnowszy Battlefield. Po oficjalnej prezentacji, nie milkną echa dotyczące wielu aspektów, które dotyczą gry. Wiele emocji wzbudziła też ostateczna nazwa produkcji. Mimo, iż zdawało się niemal pewne, że produkt końcowy będzie nosić nazwę Battlefield 6 - twórcy oznajmili, że zagramy w Battlefield 2042.

Dużo więcej mówi się jednak o cenie i tak zwanym Battle Pass. Jak dobrze wiadomo, aby w nowego Battlefielda zagrać na konsolach nowej generacji, wyłożyć trzeba przynajmniej grubo ponad 300 złotych. Ostateczną cenę ustalono na 349 złotych w wersji podstawowej. Gra na poprzednią generację konsol to koszt rzędu 299 złotych. Do tego należy wspomnieć o Złotej Edycji za 449 złotych oraz wydaniu Ulitamte za aż 549 złotych.

Wydaje się sporo? To jeszcze nie koniec... Warto bowiem wspomnieć, że jedynie najdroższe wersje (Złota i Ultimate) zawierają przepustkę na pierwszy rok rozgrywek. W innym wypadku trzeba ją sobie zwyczajnie wykupić, co spotkało się ze zdecydowaną krytyką graczy. Do tego należy mieć na uwadze, że nowy Battlefield nie oferuje trybu fabularnego.

DICE stara się jednak uspokoić graczy. Portal PPE przytacza informacje, jakie otrzymała redakcja Game Informer. Można tam przeczytać:

"Po pierwsze, uspokójmy nieco te obawy: w Przepustce Sezonowej nie ma żadnej zawartości zablokowanej z opcji darmowej. Oznacza to, że żadna istotna zawartość nie jest ukryta za płatną zaporą. Wszyscy gracze dostaną te same mapy, tych samych Specjalistów, te same bronie, wszystko."

Co oferuje więc dodatkowo płatna usługa? PPE pisze o szeregu opcji kosmetycznych, reskinach broni oraz nowych strojach dla specjalistów. I co powiecie na to wszystko?

Aktualności

Zobacz wszystkie