Odpowiednik DualSense zaprojektowany dla Xboxa? Microsoft myśli nad nową wersją kontrolera

adrianG

Odpowiednik DualSense zaprojektowany dla Xboxa? Jest to całkiem prawdopodobne. Phil Spencer z Microsoftu jest pod wrażeniem kontrolera od PlayStation 5. Przyznał również, że będą musieli popracować nad swoim kontrolerem. Może to sugerować, że za jakiś czas pojawi się nowy kontroler do Xboxa.

Odpowiednik DualSense zaprojektowany dla Xboxa? Microsoft będzie wzorował się na konkurencji!

Jak powszechnie wiadomo najważniejszym akcesorium do konsoli stacjonarnej jest kontroler. Na rynku gamingowym obecnie jest sporo różnego rodzaju kontrolerów, a każda konsola ma dedykowane własne z indywidualnym układem klawiszy. Przez lata producenci konsol zdążyli przyzwyczaić graczy, że każda nowa generacja przynosi ze sobą nowy kontroler.

Pod koniec zeszłego roku pojawiły się konsole nowej generacji od Sony i Microsoftu. Każda z firm zaprojektowała zupełnie nowe kontrolery. Sony postanowiło stworzyć swój kontroler od podstaw, więc DualSense do PlayStation 5 może pochwalić się ciekawym designem oraz funkcjami. Microsoft postawił na minimalne zmiany i odświeżył kontroler dobrze znany z poprzedniej generacji konsoli Xbox.

Istnieje duża szansa, że już w niedalekiej przyszłości Microsoft wypuścić nowy kontroler inspirowany DualSense. Phil Spencer (wiceprezes od spraw gamingu w Microsofcie) wyraził pochlebną opinie o DualSense. Jego zdaniem Sony zrobiło kawał dobrej roboty i Microsoft powinien pójść tą samą drogą. Adaptacyjne triggery i haptyczne wibracje zastosowane w DualSense są ciekawą innowacją i zapewniają zupełnie nowe wrażenia z rozgrywki. Możemy więc oczekiwać, że kolejny kontroler do Xboxa oprócz zmian wizualnych zawierać będzie nowe funkcje.

Aktualności

Zobacz wszystkie