Użytkownik Steam z Polski rozwiązał spory problem platformy! W zamian otrzymał nagrodę!

adrianG

Użytkownik Steam z Polski rozwiązał spory problem platformy! Błąd, który się pojawił mógł spowodować ogromne straty finansowe Steam. Wydając małą kwotę można było doładować portfel Steam na większą sumę. W porę jednak zareagował użytkownik platformy z Polski. Gdy tylko zauważył, że taki błąd występuje, to od razu postanowił zgłosić problem. Dzięki szybkiej reakcji użytkownika udało się naprawić błąd .

Użytkownik Steam z Polski rozwiązał spory problem platformy! Za pomoc otrzymał dużą nagrodę pieniężną!

Ostatnio na Steam pojawił się błąd, który mógł przynieść spore straty platformie. Błąd ten sprawiał, że podczas doładowywania portfela Steam, można było dodać znacznie większą kwotę od tej, którą faktycznie się wpłaciło. Jednak ten błąd działał tylko w przypadku użytkowników, którzy w nazwie swojego maila mieli zawarte „amount100”. Tym sposobem wydając dolara można było uzyskać 100 dolarów w portfelu Steam.

Na błąd ten natrafił użytkownik Steam z Polski o nicku drbrix, który zgłosił od razu problem na stronie hackerone. Jak sam drbrix przyznał, nieuczciwi użytkownicy mogliby wykorzystać błąd na swoją korzyść, aby kupować gry za drobne kwoty, a sprzedawać z dużym zyskiem. Valve szybko zareagowało na zgłoszenie i udało im się wyeliminować błąd. Za pomoc w zlokalizowaniu problemu postanowiono nagrodzić użytkownika drbrix. Otrzymał on w nagrodę 7500 dolarów, czyli 29 tys. zł.

Aktualności

Zobacz wszystkie