Procesor w nowym PS5 osiąga mniejsze temperatury! Wyniki testów zaskakują!

adrianG

Procesor w nowym PS5 osiąga mniejsze temperatury! Wszystko wskazuje na to, że odświeżona wersja PlayStation 5 mniej się nagrzewa. Pierwsze testy z nową wersją konsoli wypadają optymistycznie. Odświeżona konsola jest też lżejsza od swojej poprzedniczki.

Procesor w nowym PS5 osiąga mniejsze temperatury! Sony udało się uzyskać zamierzony efekt!

Nowa wersja konsoli PlayStation 5 trafiła już do oficjalnej sprzedaży. Konsola została odświeżona i ma zapewnić lepsze chłodzenie. Wiele osób negatywnie zaskoczyła informacja, że radiator w odświeżonym PlayStation 5 został zmniejszony. Wzbudziło to spore obawy graczy, czy faktycznie konsola zapewni lepsze temperatury podczas pracy. Jak się jednak okazuje pierwsze testy wypadają obiecująco.

W serwisie YouTube na kanale Hardware Busters pojawił się film z porównaniem odświeżonej i poprzedniej wersji PlayStation 5. Temperatura procesora w nowej wersji konsoli jest o 11 °C mniejsza od tej z poprzedniego wydania PlayStation 5. Odświeżona konsola osiąga 40,08 °C, gdzie starsze PlayStation 5 ma 51,15 °C. Dodatkowo konsola po zmianach jest o 300 gram lżejsza.

Nie jest jednak tak kolorowo jakby się mogło wydawać. Chociaż temperatura procesora jest zauważalnie mniejsza, to temperatury pamięci wzrosły. Najważniejsze jest to, że Sony udało się uzyskać lepsze chłodzenie dla procesora, a czas pokaże, czy faktycznie jest to dobre rozwiazanie.

 

Aktualności

Zobacz wszystkie