Koniec trybu sieciowego w starszych odsłonach LittleBigPlanet! Sony likwiduje serwery gier z tej serii!

adrianG

Koniec trybu sieciowego w starszych odsłonach LittleBigPlanet! Niedostępne od kilku miesięcy funkcje sieciowe dla gier z serii LittleBigPlanet w większości przypadków zostaną wyłączone na zawsze. Sony zlikwiduje wybrane serwery, a wszystko to przez ataki hakerskie na serwery gier LittleBigPlanet, które miały miejsce kilka miesięcy temu.

Koniec trybu sieciowego w starszych odsłonach LittleBigPlanet! Serwery większości gier z tej serii zostaną zlikwidowane!

Sony podjęło ostateczną decyzję, co do serwerów starszych części gier z serii LittleBigPlanet. Wielu graczy będzie zawiedzionych, ponieważ postanowiono zlikwidować serwery LittleBigPlanet (PS3, PS Vita), LittleBigPlanet 2 (PS3) i Little Big Planet 3 (PS3). Taka decyzja jest podyktowana zapewnieniem bezpieczeństwa dla społeczności graczy.

Jak wiele osób może pamiętać, kilka miesięcy temu miały miejsce ataki hakerskie na serwery wymienionych gier. Ataki były na tyle poważne, że Sony wyłączyło serwery. Od tamtego czasu serwery gier LittleBigPlanet nie były aktywne, a co za tym idzie, gracze nie mieli dostępu do trybu sieciowego. Niestety ponowny dostęp do serwera otrzyma tylko jedna wersja gry.

LittleBigPlanet 3 na PlayStation 4 nadal będzie oferować funkcje sieciowe. Chociaż serwer tej wersji gry również został wyłączony na kilka miesięcy, to w tym przypadku twórcą udało się uporać z problemami. LittleBigPlanet 3 na PlayStation 4 otrzyma nową aktualizację, która umożliwi graczom bezpieczny dostęp do trybu sieciowego.

Aktualności

Zobacz wszystkie