Xbox Series X/S "skopiuje" funkcje kontrolera DualSense

bartekZ

Xbox Series X/S "skopiuje" funkcje, które Sony zawarło w swoim nowym kontrolerze DualSense? Wiele na to wskazuje! Microsoft już teraz planuje wprowadzenia do obiegu ulepszonego urządzenia, które zapewni takie same wrażenia płynące z rozgrywki, jak u odwiecznej konkurencji. Jak donoszą niektóre źródła - właściwa technologia już została zarejestrowana. Co zyska nowy kontroler do Xboxa Series X/S?

Xbox Series X/S "skopiuje" funkcje kontrolera DualSense!

Kontroler do nowego PlayStation 5 robi niemałą furorę. Choć jakiś czas temu informowano o małych problemach technicznych dotyczących triggerów, jego specyfika nadal robi ogromne wrażenie. Na tyle dobre, że pomysł Sony postanowił "skopiować" obóz rywala. Tak, to prawda. Wiele wskazuje na to, że Microsoft niebawem wyda nowe urządzenie - a konkretniej ulepszony kontroler do Xbox Series X/S. Od poprzednika będzie różnić się tym, że wzbogacony zostanie w innowacje, jakie obecne są w DualSense.

Niektóre źródła podają, że już 1 grudnia minionego roku zarejestrowano patent na technologię "Clutched Force-Feedback Trigger".

Co kryje się pod tak tajemniczą nazwą? W skrócie - chodzi niemal dokładnie o to, co oferuje nam kontroler do nowego PlayStation. Wychodzi więc na to, że Xbox Series X/S zyska adaptacyjne triggery. Podejrzewa się także, że urządzenie posiądzie haptyczne wibracje, podobne do tych, które oferuje Sony.

Aktualności

Zobacz wszystkie