10 miliardów dolarów za Discorda? Taką ofertę złożył Microsoft!

adrianG

10 miliardów dolarów za Discorda? Firma Microsoft gotowa jest na taki wydatek! Dopiero co ucichł temat zakupu Bethesda Softworks i innych podmiotów z tej samej spółki przez Microsoft, a już pojawiła się informacja na temat kolejnej inwestycji.  

10 miliardów dolarów za Discorda? Microsoft ma pieniądze i chce je zainwestować!

Na przestrzeni lat, oprogramowanie jakim jest Discord zaskarbiło sobie uznanie graczy. Discord dostępny jest z poziomu aplikacji na PC, przeglądarki internetowej lub aplikacji na urządzenia z systemem Android i iOS. Oprogramowanie jest intuicyjne i przejrzyste, nic dziwnego, że coraz więcej osób z niego korzysta. W ostatnim czasie firma Microsoft zainteresowała się Discordem i chce go nabyć za kwotę ponad 10 miliardów dolarów. Kwota ta robi wrażenie, tym bardziej, że pod koniec ubiegłego roku wyceniono Discorda na kwotę 7 miliardów dolarów.

Microsoft z pewnością jest gotów na taki wydatek. Nie będzie to też jedyna transakcja tej firmy w świecie gamingu. Jakiś czas temu Microsoft nabyło spółkę, w skład której wchodzi Bethesda Softworks, za kwotę 7,5 miliarda dolarów. Rozmowy w temacie przejęcia Discorda nadal trwają. Pojawia się też scenariusz, że może nie dojść do zakupu i Discord pojawi się na giełdzie. Nie wiadomo jeszcze, który scenariusz się sprawdzi, ale jedno jest pewne, będzie o tym głośno.

Aktualności

Zobacz wszystkie