CS:GO - brak botów w rozgrywkach turniejowych! To efekt aktualizacji gry

bartekZ

CS:GO - brak botów w rozgrywkach turniejowych! To efekt najnowszej aktualizacji gry, jednak taka zmiana nie wszystkim przypadła do gustu. Niezadowolenie graczy widać przede wszystkich na forach oraz w mediach społecznościowych. Co tak naprawdę oznacza zniknięcie botów? Czy będzie miało to znaczny wpływ na całą rozgrywkę?

CS:GO - brak botów w rozgrywkach turniejowych! To efekt najnowszej aktualizacji gry. Nie wszystkim się to spodobało

Nowa aktualizacja CS:GO, która pojawiła się 7 stycznia, wprowadziła na tematycznych forach oraz w mediach społecznościowych sporo bałaganu. Jedną z głównych zmian jakie nastąpiły, jest usunięcie botów z meczów rankingowych. Dotychczas botami kierowała sztuczna inteligencja, choć trzeba przyznać, że nie były one zbyt produktywne. Boty wkraczały do akcji w momencie, gdy któryś z graczy opuszczał drużynę. Mimo to, nie były one zbyt skłonne do zabijania przeciwników i logicznego dobierania broni.

Jest jednak jedno zasadnicze "ale". Mianowicie - gdy ktoś z drużyny ginął, mógł "wskoczyć" w miejsce bota i dzięki temu szanse znów się wyrównywały. Teraz takiej możliwości nie będzie.

W tej chwili wiadomo, że boty usunięto z trybu Wingman (2 vs 2) oraz z meczów turniejowych (5 vs 5). Dlaczego zdecydowano się na taki ruch? W sieci pojawiają się różne teorie. Jedna z nich mówi o tym, że w ten sposób próbowano uniknąć wyrzucania z drużyny osób, które tak naprawdę w żaden sposób nie przeszkadzały w grze.

Dodatkowo twórcom gry zarzuca się, że aktualizacja zamiast rozwiązać realne problemy, z którymi boryka się produkcja - podąża w zupełnie przeciwnym kierunku. Dużą uwagę zwraca się choćby na to, że nadal wystarczająco nie ulepszono systemu anti-cheat. W zamian kilka map zoptymalizowano i usunięto z nich błędy.

Aktualności

Zobacz wszystkie