Wielka grzywna dla CD Projekt RED? Chodzi o reklamę Cyberpunka 2077

bartekZ

Wielka grzywna dla CD Projekt RED? Jak się okazuje, chodzi o ogromną reklamę w postaci muralu, która pojawiła się w brazylijski Sao Paulo. Po czasie okazało się, że rzeczony mural jest nielegalny. Wiadomo już, jaką grzywną będą musieli zapłacić polscy producenci gry lub firma, która miała za zadanie reklamowanie produkcji właśnie w południowoamerykańskim kraju. To bardzo duża suma.

Wielka grzywna dla CD Projekt RED? Chodzi o nielegalną reklamę Cyberpunka 2077

Czy to nie koniec kłopotów CD Projekt RED? Tym razem nie rozchodzi się jednak o samą grę, a sposób jej reklamowania. Prawdopodobnie doszło do naruszenia prawa podczas promocji Cyberpunka 2077 w Brazylii. Jak się okazuje, w mieście Sao Paulo powstał potężny mural na jednym z budynków mieszkalnych. Dzieło przedstawia grafikę wraz z główną postacią z gry od CD Projekt RED. Okazuje się jednak, że tego typu promocje w regionie są zabronione. Mural potraktowano bowiem jako reklamę uliczną.

W niektórych brazylijskich miastach, w tym właśnie w Sao Paulo, dla poprawienia krajobrazu miast zakazano reklam ulicznych. Mowa o bannerach i malowidłach reklamowych na budynkach. Jak widać, ktoś musiał to jednak przeoczyć. Z drugiej strony - ktoś musiał wydać zgodę na wykonanie imponującej pracy.

Efekt jest jednak taki, że kara za omawiany banner wynosi - bagatela - 78 500 dolarów. CD Projekt RED na ten moment nie komentuje doniesień.

 

Aktualności

Zobacz wszystkie