Złe wieści od AMD - możemy zapomnieć o dobrej dostępności PS5 i Xbox Series X

bartekZ

Złe wieści napływają od AMD - przede wszystkim dla osób, które w najbliższym czasie nastawiły się na nabycie którejś z konsol nowej generacji. Jak się bowiem okazuje, w niedalekiej przyszłości możemy zapomnieć o jej dobrej dostępności. Dotyczy to zarówno PlayStation 5, jak i Xboxa Series X. Wszystko może potrwać nawet do drugiej połowy trwającego roku.

Złe wieści od AMD - możemy zapomnieć o dobrej dostępności PS5 i Xbox Series X!

Na pewno nie są to wieści, które ucieszą osoby nie mogące doczekać się zakupu jednej z konsol nowej generacji. Choć wielu liczyło na to, że wraz z pierwszymi miesiącami nowego roku, sprzedaż produktów od firm Sony i Microsoft ruszy z miejsca - aktualne przekazy są zupełnie inne. AMD niedawno opublikowało nowy raport finansowy, który okazał się być rekordowy. Duża w tym zasługa ostatniego kwartału zeszłego roku, co wiązało się z trafieniem na rynek pierwszych konsol PS5 oraz Xbox Series X.

Niestety, przy okazji omawiania raportu, dyrektor generalna firmy potwierdziła najczarniejszy scenariusz z perspektywy osób czekających na zakup konsoli. Mianowicie, Lisa Su zapewniła, jakoby problemy z dostępnością nowych konsol trwały nawet do drugiej połowy trwającego roku.

Kiedy wszystko ulegnie poprawie? Tutaj wskazuje się aspekt uruchomienia nowych mocy produkcyjnych w fabrykach. To powinno nastąpić w najbliższych miesiącach. Dopiero po tym można oczekiwać, że produkty od Sony i Microsoftu będzie można w końcu kupić bez większych problemów. Jednakże, nikt nie chce dać gwarancji, że sytuacja od czerwca rzeczywiście się poprawi...

Aktualności

Zobacz wszystkie