Gry Xbox w przeglądarce? Usługa xCloud z nową funkcją

adrianG

Gry Xbox w przeglądarce? To coraz bardziej prawdopodobne. Firma Microsoft testuje już nową funkcję, którą ma zapewnić xCloud. Przypomnijmy, że xCloud to usługa oferująca granie w chmurze, dzięki streamingowi. Wystarczy zaopatrzyć się w subskrypcję Xbox Game Pass Ultimate oraz bardzo dobre połączenie internetowe.

Gry Xbox w przeglądarce? Nowa funkcja usługi xCloud w fazie testów

Microsoft testuje nową funkcję, która ma zapewnić dostęp do xCloud z poziomu przeglądarki na dowolnym urządzeniu. W ulubione gry zagramy będąc gdziekolwiek, wystarczy mieć tylko stabilne i mocne połączenie internetowe. Im wyższą będziemy mieli przepustowość, tym rozgrywka będzie płynniejsza i bez opóźnień. Niektóre z gier obsługują ekran dotykowy, a w inne zagramy tylko przy pomocy kontrolera, więc warto mieć to na uwadze.

Aktualnie usługa dostępna jest dla subskrybentów Xbox Game Pass Ultimate, a można ją uruchomić w aplikacji przygotowanej na urządzenia z systemem Android. Jeszcze w tym roku xCloud ma ukazać się na PC i urządzeniach z systemem iOS. Jest to świetna alternatywa dla osób nie posiadających konsoli czy mocnego PC. Usługa oferuje ponad 170 tytułów, w tym sporo topowych takich jak Forza Horizon 4, Gears 5, Doom Eternal czy Halo 5: Guardians. Warto dodać, że często do biblioteki dodawane są nowe gry. Miesięczny koszt subskrypcji to 54,99 zł.

Aktualności

Zobacz wszystkie