Amerykański wykładowca posłuży się Red Dead Redemption by poprowadzić wykład z historii

adrianG

Amerykański wykładowca posłuży się Red Dead Redemption by poprowadzić wykład z historii. Takich zajęć z pewnością nie opuści żaden gracz. Już jesienią na Uniwersytecie Tennessee w Knoxville obie części gry zostaną wykorzystane jako źródło informacji historycznych z okresu Dzikiego Zachodu.

Red Dead Redemption w służbie nauce. Wykładowca posłuży się grami do prowadzenia zajęć z historii

Gry komputerowe zamiast książek? Z ciekawym pomysłem wyszedł Tore Olsson - wykładowca z Uniwersytetu Tennessee w Knoxville. Wpadł on na pomysł, by wykorzystać popularne gry studia Rockstar Games do nauki historii. Już tej jesieni zacznie wykładać kurs zatytułowany "HIUS 383: Red Dead America". Olsson chce przełamać pewne stereotypy i zbadać w jakim stopniu ukazane sytuacje w grze odbiegają od tych znanych z historii z tamtego okresu. 

Gry posłużą bardziej jako pole do dyskusji. Według wykładowcy, ukazana w Red Dead Redemption 1 i 2 rzeczywistość jest niedokładna. Chwali on jednak tytuły za poruszenie wielu istotnych kwestii i problemów tamtejszych czasów, takich jak: dyskryminacja rasowa, prawa kobiet i ich przeciwnicy, ekspansja amerykańskiego imperium czy przebieg wojny secesyjnej.

Pomysł z pewnością zasługuję na pochwałę, zwłaszcza dlatego, że pokazuje jak niektóre osoby są otwarte na bodźce zewnętrzne i potrafią myśleć nieszablonowo. Można przypuszczać, że na tych zajęciach studenci będą mieli wysoką frekwencje.

 

 

Aktualności

Zobacz wszystkie