Resident Evil 3 Remake

writersnotdead

Japońskie studio Capcom odpowiedzialne za gry z serii Resident Evil przyzwyczaiło graczy do tytułów z najwyższej półki, które niejednokrotnie uważane są za kultowe, i które niezmiennie urastają do miana bestsellerów. Resident Evil 3 Remake, jak sama nazwa wskazuje, jest remasterowaną wersją trzeciej odsłony serii legendarnych survival horrorów. Resident Evil 3: Nemesis, bo tak brzmi pełna nazwa gry wydanej po raz pierwszy w roku 1999, spotkała się z niezwykle ciepłym przyjęciem przez graczy, i choć docelowo wydana na konsolę Playstation, doczekała się swoich wersji również na PC i Xbox.

Resident Evil 3 - fabuła gry

Akcja gry rozgrywa się w fikcyjnym mieście Raccon CIty w przeddzień wydarzeń z gry Resident Evil 2. Główną bohaterką i protagonistką, w którą wciela się gracz, jest była członkini elitarnego oddziału S.T.A.R.S., Jill Valentine. Dziewczyna trafia w sam środek apokalipsy zombie, która jest skutkiem wirusa opracowanego przez korporację Umbrella, firmę, której celem jest zdominowanie ludzkości. Wirus opanował praktycznie całe miasto, dlatego widok hord zombie i braku jakichkolwiek zdrowych ludzi na ekranie jest w grze na porządku dziennym. Poza prawdziwymi tłumami żywych trupów, bohaterka spotyka na swojej drodze arcywroga - Nemezisa - potężnego, olbrzymiego i praktycznie nieśmiertelnego mutanta, który nęka Jill podczas całej gry, i którego nagłe pojawienie się nieraz wywoła u gracza skok adrenaliny.

Mechanika

Resident Evil 3 to typowa trzecioosobowa strzelanka, w której kamera umieszczona jest ponad prawym ramieniem postaci. Dla fanów i starych wyjadaczy serii mechanika nie będzie niczym nowym, jednak dla tych, którzy nie mieli dotychczas nic wspólnego z serią studia Capcom, początkowo może stanowić wyzwanie. Gracz musi przygotować się na eliminowanie setek, jeśli nie tysięcy zombiaków, zbieranie niezbędnych zapasów i rozwiązywanie zagadek, w grze liczy się jednak także zręczność i umiejętność ucieczki w podbramkowej sytuacji, których nie sposób uniknąć nawet na najniższych poziomach trudności. Do tego mroczny klimat survival horroru, z którego słyną produkcje studia Capcom pozwolą "wsiąknąć" w grę i spędzić przy niej wiele godzin.

Tryby gry i kwestie techniczne

Resident Evil 3 Remake to pełnoprawny remaster oryginału w pełnym tego słowa znaczeniu. Tytuł oferuje całkowicie nową oprawę graficzną z całą gamą poprawionych tekstur, godną gier najwyższej generacji, a także stworzoną od zera oprawę audio. Gra oferuje tryb jednoosobowy z dwoma grywalnymi postaciami oraz tryb multiplayer, w którym możemy bawić się aż w pięciu graczy w formacie 4 vs 1. W Resident Evil 3 Remake zagramy zarówno na konsoli Playstation 4, Xbox One oraz PC-tach. W dniu premiery grę na platformie Steam można było nabyć za kwotę 249,00 zł. W serwisie metacritic, gracze średnio dawali Resident Evil 3 Remake ocenę 77 punktów na 100.

 

Minimalne wymagania sprzętowe:

Procesor:Intel Core i5-4460 3.2 GHz / AMD FX-6300 3.5 GHz

Karta graficzna: 2 GB GeForce GTX 760 / Radeon R7 260X lub lepsza

Pamięć: 8 GB RAM

Dysk: 45 GB HDD

 

Rekomendowane wymagania sprzętowe:

Procesor: Intel Core i7-3770 3.4 GHz / AMD FX-9590 4.7 GHz,

Karta graficzna: 3 GB GeForce GTX 1060 / 4 GB Radeon RX 480 lub lepsza

Pamięć: 8 GB RAM

Dysk: 45 GB HDD

Aktualności

Zobacz wszystkie