Złe wieści odnośnie GTA 3 i GTA Vice City - fanowskie projekty usunięte

bartekZ

Złe wieści odnośnie GTA 3 i GTA Vice City! Jak się okazuje, fanowskie projekty umożliwiające tchnięcie nowego życia we wspomniane tytuły, zostały usunięte lub muszą być skasowane w jak najszybszym czasie. Pojawiają się podejrzenia, że za wszystkim stoi Take-Two. Twórcy projektów otrzymali nakazy usunięcia swoich pracy. A to dlatego, że miało dojść do nieautoryzowanego wykorzystania zasobów należących do macierzystej spółki.

Złe wieści odnośnie GTA 3 i GTA Vice City. Fanowskie projekty do usunięcia

Nie tego oczekiwali fani starszych wersji Grand Theft Auto. Jakiś czas temu sieć obiegły informacje, że tworzenie dodatków i ulepszanie gier GTA 3 i GTA Vice City będzie zdecydowanie łatwiejsze. Wszystko dzięki przebudowaniu kodu źródłowego tychże gier, który można było bez problemu pobrać z sieci (za pomocą platformy GitHub). Tym sposobem modowanie gier stało się łatwiejsze niż kiedykolwiek, ale nie potrwało to niestety zbyt długo.

Portal PPE powołując się na Eurogamera podaje, jakoby twórcy fanowskich projektów mieli otrzymać pisma, a w nich nakazy jak najszybszego usunięcia swoich dzieł. Wiele wskazuje na to, że za wszystkim stoi Take-Two. Pojawiają się głosy, że większość modyfikacji już zniknęła z sieci. Znany jest także powód, dla którego twórcy musieli tak postąpić. Według tego co napisano w dokumentach, miało dojść do "nieautoryzowanego wykorzystania własności należących do spółki macierzystej" - tak podaje PPE.pl.

Aktualności

Zobacz wszystkie