Atari chce skupić się na produkcji większych gier multiplatformowych! Firma nie planuje tworzyć kolejnych gier mobilnych!

adrianG

Atari chce skupić się na produkcji większych gier multiplatformowych! Firma przez długi czas zajmowała się tworzeniem darmowych gier mobilnych. Teraz przyszła pora na zmiany i więcej mobilnych gier nie zamierzają produkować. Niektóre z dostępnych gier mobilnych Atari zostaną wygaszone, ale część nadal będzie wspierana. 

Atari chce skupić się na produkcji większych gier multiplatformowych! Nowa strategia firmy została ujawniona!

Atari poinformowało o swoich planach na przyszłość. Jak dobrze wiadomo w ostatnich latach Atari skupiało się na tworzeniu darmowych gier na urządzenia z systemem Android i iOS. Firma chce powoli odcinać się od gier mobilnych i zacząć tworzyć pełnoprawne tytuły na PC i konsole.

Czy to zwiastuje powrót firmy do jej korzeni? W pewnym stopni tak, chociaż firma nie zamierza już produkować kolejnych gier mobilnych, to nadal będzie wspierać te, które już wydała, ale nie wszystkie. Część darmowych gier mobilnych od Atari straci wsparcie, a dokładnie mowa o takich produkcjach jak: RollerCoaster Tycoon Story, Ninja Golf, Castles & Catapults, Atari Combat: Tank Fury.

Pierwsza nowa duża gra od Atari ma pojawić się do końca marca przyszłego roku. Wygląda na to, że 2022 rok może rozpocząć nowy, a zarazem ważny rozdział dla firmy. Nie wiadomo jeszcze jakie gry Atari planuje stworzyć, ale miejmy nadzieję, że pozytywnie zaskoczą one graczy.

Aktualności

Zobacz wszystkie