EA Sports dowiodło swoich racji! FIFA jest sprawiedliwa, pozew wycofany

bartekZ

EA Sports dowiodło swoich racji - a jednak! Okazało się, że FIFA nie oszukuje graczy. Właśnie tego dotyczył pozew, na który zdecydowało się trzech mieszkańców Kalifornii. Sprawa ciągnęła się od listopada zeszłego roku. Zdaniem graczy, FIFA miała wykorzystywać tak zwany system dynamicznego dostosowania poziomu trudności. W rezultacie miało to podstępnie zachęcać graczy do dokonywanie mikrotransakcji, czyli kupowania kolejnych paczek w FUT. EA Sports skutecznie odparło te zarzuty.

EA Sports dowiodło swoich racji! FIFA jest sprawiedliwa, a pozew graczy wycofany

O tym, jak potężne emocje budzi FIFA, wie chyba każdy, kto próbował w nią grać. W ostatnim czasie zrobiło się jednak naprawdę poważnie, a trzech mieszkańców Kalifornii w listopadzie 2020 roku postanowiło pozwać EA Sports. Uznali oni bowiem, że gra wykorzystuje "Dynamic Difficulty Ajustment" czyli innymi słowy - system dynamicznego dostosowania poziomu trudności. Miał on wpływać na rozgrywkę i w efekcie niejako nakłaniać graczy do kupowania kolejnych paczek w FUT.

EA Sports zdołało się jednak przed tym skutecznie obronić. Sprawa potrwała około pół roku. Elektronicy dostarczyli szczegółowych dowodów, które ostatecznie zaprzeczyły tezie stawianej przez graczy. Ci ostatecznie wycofali pozew.

Inżynierowie udostępnili szczegółowe informacje techniczne, służyli swoją pomocą oraz rozmowami. Dzięki temu prawda wyszła na jaw, jednak była zgoła inna od tego, co podejrzewali oskarżyciele. Pojawiło się też oświadczenie ze strony EA, które podkreślało, jak ważne w polityce firmy jest zapewnienie sprawiedliwej rozgrywki. Co ciekawe - EA Sports jest w posiadaniu technologii DDA, jednak nie używa jej w swoich produkcjach.

Aktualności

Zobacz wszystkie