Gry na PlayStation 5 z nowym zabezpieczeniem Anti-Cheat! Denuvo od teraz na konsoli Sony!

adrianG

Gry na PlayStation 5 z nowym zabezpieczeniem Anti-Cheat! Producenci gier na konsolę Sony mogą już korzystać z Denuvo! Oprogramowanie zabezpieczy przyszłe tytuły przed piraceniem oraz oszustwami w grach online. Wiele dużych produkcji na PC korzysta już z oprogramowania Denuvo. Czy wydawcy gier na PlayStation 5 równie chętnie będą się nim posługiwać?

Gry na PlayStation 5 z nowym zabezpieczeniem Anti-Cheat! Denuvo otwiera się na kolejną platformę!

Chyba każdy gracz, przynajmniej raz w życiu natrafił na oszusta w grze multiplayer. Takie osoby przeważnie utrudniają i przeszkadzają w zabawie. Istnieje wiele systemów Anti-Cheat, które mają zabezpieczyć daną grę przed niewłaściwym wykorzystywaniem przez graczy. Jednym z takich systemów jest Denuvo, którego twórcy właśnie ogłosili, że przygotowali wersję programu pod konsolę PlayStation 5. Od teraz chętni wydawcy mogą zaimplementować zabezpieczenia Denuvo do swoich nadchodzących tytułów na nową generację konsol Sony.

Przypomnijmy, że początkowo Denuvo zostało wydane tylko na PC. Jak można zauważyć, rozwiązanie się sprawdziło i jego twórcy nadal je rozwijają. Warto dodać, że Denuvo w głównej mierze jest zabezpieczeniem antypirackim, mającym na celu uniemożliwić piracenie gier. Konsola PlayStation 5 jest świeżym sprzętem, więc przez najbliższy czas piractwo nie powinno jej dotknąć, ale warto zadbać o to, by przyszłe tytuły były gotowe na taką ewentualność. 

Aktualności

Zobacz wszystkie