Roller Champions - wariackie połączenie, w które zagrasz za darmo

bartekZ

Roller Champions to iście wariackie połączenie, którego jedna z największych zalet to fakt, że gra jest darmowa. Za stworzenie produkcji odpowiada studio Ubisoft. Skąd jednak użyte wcześniej określenie "wariackiego połączenia"? Jeśli wydaje wam się, że tytuł mówi sporo o grze, to w tym wypadku jest zupełnie inaczej. Roller Champions to połączenie kilku dyscyplin sportowych - futbolu amerykańskiego, jazdy na rolkach, a w końcu... Quidditcha, znanego przede wszystkim z serii filmów o Harrym Potterze. Brzmi skomplikowanie, czyż nie?

Roller Champions - wariackie połączenie, za które w zasadzie nie trzeba płacić

Gra Roller Champions wyróżnia się kilkoma ciekawymi aspektami, jednakże o jednym z nich należy wspomnieć w pierwszej kolejności. Dzieło studia Ubisoft jest darmowe - dystrybucja odbywa się w modelu free-to-play. Oznacza to nic innego, jak fakt, że aby zagrać w Roller Champions, nie musimy płacić. Niewykluczone jednak, że z czasem w grze pojawią się mikrotransakcje.

Kolejna istotna sprawa, to fakt, że w Roller Champions nie zagramy na konsolach. Przynajmniej jak dotąd, gra dostępna jest jedynie na komputery osobiste. Pobierać można ją już od marca tego roku. Niektóre portale wieszczą, że produkcja nie będzie zupełnie wolna od opłat, jednakże nie będą one obowiązkowe. Odnosić mają się raczej do specjalnych ulepszeń, w które za drobną opłatą będzie można się wyposażyć.

O co chodzi w Roller Champions?

Zespoły z Roller Champions złożone są z trzech osób. Mecze - o ile można tak to nazwać - odbywają się na czymś, co przypomina tor kolarski. Uwagę zwracają pancerze zawodników, do złudzenia przypominające odzienie zawodników futbolu amerykańskiego.

Na polu gry obecna jest także piłka, o którą zawzięcie walczą rywalizujące ekipy. Wygrywa ta, która będzie lepsza w trwającej 7 minut rundzie. Wszystko może się skończyć szybciej, jeśli któraś z nich pierwsza zdobędzie pięć punktów.

Jak natomiast zdobywa się punkty? Tutaj twórcy wykazali się nie lada pomysłowością. Aby drużyna poprawiła swój dorobek, należy przejechać przez całe okrążenie z piłką w rękach. To jednak nie wszystko, bo na koniec należy umieścić ją w specjalnej obręczy. Przy okazji nie mogą przechwycić jej rywale. Okrążenie natomiast nie musi być wykonane przez jednego zawodnika - możliwa jest zatem współpraca.

Nie brakuje także elementów walki - jadący z piłką jest osłaniany przez kolegów z drużyny, podczas gdy rywale próbują go zdetronizować. Ten element najbardziej przypomina futbol amerykański. Gra pozbawiona jest głębszej fabuły - chodzi jedynie o rozrywkę, której jest tutaj wystarczająco dużo.

Roller Champions - wymagania sprzętowe

Wymagania sprzętowe Roller Champions:
  • Czterordzeniowy procesor o taktowaniu na poziomie 2.5 GHz
  • Pamięć RAM 4 GB
  • Karta graficzna NVIDIA GTX 970 lub lepsza / AMD Radeon 390
  • System operacyjny Windows 7 lub nowszy
  • DirectX wersja 11

 

Aktualności

Zobacz wszystkie