Tworzyli cheaty i zarabiali miliony - policja rozbiła szajkę

bartekZ

Tworzyli cheaty i zarabiali miliony - policja w końcu rozbiła szajkę, która na całym procederze dorobiła się fortuny. Wraz z wydziałem prawa ściśle współpracowali przedstawiciele Tencentu. Grupa zarówno tworzyła, jak i sprzedawała cheaty do znanych tytułów. Jak się okazuje, zainteresowanie oprogramowaniami było tak duże, że gang zbił na wszystkim naprawdę pokaźną kasę. Policja zarekwirowała Chińczykom między innymi kilka luksusowych pojazdów.

Tworzyli cheaty i zarabiali miliony - policja w końcu rozbiła szajkę, która niszczyła przyjemność z gry online

Bardzo złożona akcja policji w Chinach zakończyła się powodzeniem. Chodzi o rozbicie szajki tworzącej oraz sprzedającej cheaty do znanych gier. W skomplikowanych działaniach, mundurowym pomagali przedstawiciele Tencentu. Wspólna praca obu stron przyniosła zamierzone skutki.

Twórcy cheatów generowali ogromne przychody. To tylko pokazuje, jak nierówna jest rozrywka online w niektórych tytułach. BBC miało potwierdzić, że policjanci z Kunshan udaremnili tworzenie nielegalnego oprogramowania między innymi do Call of Duty Mobile, oraz do Overwatch.

Szokujące są jednak dochody uzyskane na tego typu działaniu. To właśnie one miały doprowadzić policję do przestępców. Mianowicie, przychody z abonamentów za nielegalne oprogramowania miały wynieść aż 76 milionów dolarów. To nieprawdopodobna kwota. Dodatkowo mundurowi zarekwirowali kilka luksusowych pojazdów.

Transakcje miały pochodzić z całego świata. Twórcy cheatów nie ograniczali się na żaden rynek. Interesanci płacili im od 20 dolarów dziennie, do nawet 200 dolarów za miesiąc - w zamian za dostęp do nielegalnego oprogramowania. Ostatecznie aresztowano aż 10 osób. Grupę uznano za największą tego typu organizację na świecie.

Aktualności

Zobacz wszystkie